google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Dedeoğlu, Germenicia Antik Kent İçin Bütçe İstedi

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın Turizm potansiyelini hatırlattı…

Dedeoğlu, Germenicia Antik Kent İçin Bütçe İstedi
   Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın tarihi güzelliklerinin özellikle de Germenicia Antik Kenti’nin gün yüzüne çıkarılması gerektiğini söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın ekonomik ve sosyal konumunun iyi bir düzeye çıkarılması konusunda elbirliğiyle çalışılması gerektiğine dikkat çekerek, Kahramanmaraş’ın ekonomik ve sosyal konumunun yanı sıra turizm konusunda da çalışma yapılması gerektiğini vurguladı.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, sanayi ve tarım sektörü gibi pek çok sektörle birlikte turizm sektörü ve yatırımlarının da devlet yatırımlarıyla desteklenmesini istedi. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Dedeoğlu, ayrıca Kahramanmaraş turizminin önünün açılması gerektiğini ifade etti.

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın, tarihî ve doğal güzellikleri olan sayılı şehirlerimizden birisi olduğuna da işaret ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kahramanmaraş’ın gün yüzüne çıkartılmamış tarihî eserleri bulunmaktadır. Bunlardan sadece bir tanesi Kahramanmaraş'ta hâlâ yer altında bulanan Germenicia Antik Kenti'dir. Kahramanmaraş bu tarihinin Türk ve dünya turizmine açılması noktasında gerekli çalışmaların yapılması, ilgili kurumların ve Bakanlığın derhâl devreye girerek buraya bütçe ayrılmasını önemle rica etmekteyiz.”

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER