google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Davarcıoğlu; Bu Mücadele Kolay Kazanılmadı

AKDO Dondurma Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Davarcıoğlu, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü münasebeti nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Davarcıoğlu; Bu Mücadele Kolay Kazanılmadı

Davarcıoğlu mesajında; “Kurtuluşumuzun 100’ncü yıldönümünü kutladığımız bu günlerde bir kez daha birlik ve beraberliğimizin önemini anlamaktayız. Kahramanmaraş’ın kurtuluşu bir milletin kardeşliğinin ve beraberliğin önemli bir göstergesidir. Bu mücadele elbette zor şartlarda elde edildi. İşgalcilerin topuna tüfeğine karşı milletimizin kudretli imanı dünyaya büyük bir ders olmuştur. O günleri yad ederken bugünkü geldiğimiz noktada kardeşliği, birlik ve beraberliği hala koruyup sürdürmemiz gösteriyor ki bu şehir, bu ülke kolay kolay parçalanamaz. Bugün 100’ncü yılını kutladığımız bu kutsal kurtuluş mücadelesinde ilk başta Sütçü İmam’ı, Aslan Bey’i, Çakmakçı Sait’i Mıllış Nuri’yi, Rıdvan Hoca’yı ve daha nice kahramanları saygı minnet ve özlemle yad ediyorum.

Bunun yanında son günlerde güzel Türkiye’miz doğal afetlerle büyük bir sınav vermekte ve İdlib’den gelen şehit haberleri ile de ciğerimiz yanmaktadır. Bu vesile ile Elazığ’da yaşanan depremde, Van’da yaşanan çığ felaketinde ve İdlib’de şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyor, yaralılara ise acil şifalar diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER