google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Dalkara; 12 Şubat Dünya’ya Örnek Oldu

Pazarcık eski Belediye Başkanı ve DALSU yönetim kurulu Başkanı Kamil Dalkara, 12 Şubat kurtuluş bayramı olması nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Dalkara; 12 Şubat Dünya’ya Örnek Oldu
 Fransız askerinin Maraş’ta Ne İşi Olabilir?

Pazarcıkta kurulan kuva-yi milliye cemiyetinin Kahramanmaraş’a ve Gaziantep’e destekte bulunduğunu belirten Dalkara, bizim kurtuluşumuz Dünya’ya örnek oldu dedi.

Emperyalist güçlerin ülkeyi parsellediğine de değinen Dalkara konuşmasını şöyle sürdürdü;“Bugün bile Orta doğuyu emperyalist güçlerin nasıl parsellediğini görüyoruz.1920 yılların da yine emperyalist güçler Türkiye’yi parsellemişlerdi. Fransızlar, İngilizler, Almanlar İtalyanlar, Yunanistan ülkenin her yerindeydiler. Şimdi sorgulamak gerekiyor! Fransa ile İngiltere’nin Türkiye’ye olan uzaklığını düşündüğünüzde o dönemin Fransız askerinin Maraş’ta ne işi olabilir?  Bu sorgulanması gereken bir sorudur. İşte şimdi baktığımızda Emperyalist güçlerin orta doğuda ki İslam âlemini Darma dağın ettiklerini görüyoruz.  Ve oraları yavaş yavaş parsellediklerini ve oralardaki yer altı kaynaklarını nasıl sömürdüklerini görüyoruz. İşte o mücadeleyi kurtuluş savaşında halkımız Mustafa kemal Atatürk önderliğinde büyük bir mücadele gösterildi ve o Türkiye’deki yaşayan kitlenin birlik ve beraberlik içerisinde nasıl bir savaş örneği gösterdiğini hepimiz biliyoruz. O yüzden bunların en başında Kahramanmaraş gelir Gaziantep gelir buralar çok önemli yerlerdir. Şehrimizdeki birlik kuvvetlerinin çok iyi bir dayanışma örneği göstererek kendi bölgesini bu emperyalist güçlerden temizlemek için ciddi bir mücadele göstermişlerdir. Bugün eğer o kurtuluş savaşı göstermemiş olsaydı bugün belki bizimde adımız Fransız İngiliz veya Alman olabilirdi. O yüzden onları buradan rahmetle anıyorum onları kutluyorum.” Diye belirtti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318