Çocuklar Havuzları Çok Sevdi

Yaz sıcaklarında denize gidemeyen çocukların imdadına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan portatif havuzlar yetişti.

Çocuklar Havuzları Çok Sevdi
Büyükşehir Belediyesi’nin “Havuzları Çocukların Ayağına Götürüyoruz"  projesi kapsamında Temmuz ayı içerisinde hizmete giren portatif havuzlar, bu yaz Kahramanmaraşlı çocukların en çok ilgisini çeken mekânlar oldu. 11 ayrı ilçede kurulan portatif havuzlarda 6-13 yaş grubuna yönelik yüzme eğitimleri veriliyor.

Haftanın 6 günü, ikişer saat, gruplar halinde yüzme eğitimlerine katılan çocuklara öncelikle kültür-fizik hareketleri yaptırılıyor. Veliler için de, izleme ve dinlenme imkânı bulunan alanda, şişme oyun parkı, trambolin, su topu kalesi, masa tenisi, müzik sistemi de bulunuyor. Uzman eğitmenler kontrolünde, ilk deneyimlerinde suya ürkerek giren çocuklar, kısa süre içinde kulaç atmasını, ayak çırpmasını, korkmadan yüzmesini öğreniyor.

6 Eylül’de sona erecek portatif yüzme havuzu projesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkür eden veliler, “Çocuklarımıza ücretsiz yüzme eğitimi verildi. Ortamı çok beğendik. Yaz sıcaklarında denize gitme imkânı bulamadık ama çocuklarımız burada hem eğlendi, hem de yüzme öğrendi. Çocuklarımız gelecek yazı iple çekiyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER