CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş den TRT Hakkında Savcılığa Suç Duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat İlçe Teşkilatı adına ilçe başkanı Ünal Ateş TRT yönetimi hakkında TRT kanuna uymamak ve tarafsız yayın yapmamak gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş den TRT Hakkında Savcılığa Suç Duyurusu
 Ünal ATEŞ  Avukatlar Selçuk PAKSOY  ve Barış ANTÜRK eşliğinde geldiği Adliye binasında suç duyurusunu içeren dilekçesini Cumhuriyet Savcılığına verdi.Daha sonra yaptığı açıklamada Ateş şunları söyledi:

“Değerli hemşerilerim sevgili basın mensupları.Uzun süreden beri sadece bir partinin basın yayın organı gibi yayın yapan TRT canımıza tak ettirdi.Her ay ödediğimiz elektrik faturalarına bakarsanız orada TRT payı adı altında hepimizden para kesildiğini ve TRT ye aktarıldığını görürsünüz.Kaldıki verdiğimiz vergiler ile oluşan bütçeden de bu kuruma her yıl kaynak aktarılmaktadır.Bandrollerden para aktarılmaktadır. Bu paralar alınırken bu CHP li şu İYİ PARTİ li,öbürü SAADET PARTİLİ denilmemekte herkesten bu paralar alınmaktadır..O zaman bu yayın kuruluşuda herkese hizmet etmek zorundadır.

Kaldı ki TRT kanunu çok açıktır.Bu yayın kuruluşunun tarafsız yayaın yapması kanunla belirtilmiştir.

TRT tarafsız yayın yapmamaktadır

TRT bu ülkenin değerlerine Atatürk e Cunhuriyete hakaret edenleri ekranlarına çıkarmakta buna  çanak tutmaktadır.

TRT sanki bir partinin yayın organıymış gibi sadece bellikişilere yer vermekte muhalif olan hiç kimseye kapılarını açmamaktadır.

TRT yönetimi suç işlemektedir.

Demokrasi ve hukuka olan inancımız gereği bağımsız yargının bu konuyu incelemesini ve gerekli işlemleri başlatmasını talep etmekteyiz.

İktidar şu yada bu şekilde 24 saat yaklaşık 90 kanalda sürekli konuşuyor.Özel kanalları bir şekilde baskı altında tutuyor,bari en azından devletin kanalı tarafsız yayın yapsın istiyoruz.

Buradan TRT yönetimini adaletli eşit ve tarafsız yayın yapmak hususunda uyarıyor bir an önce yanlış tutumlarından vazgeçmelerini istiyoruz”

Bu vesile ile Tüm Hemşerilerime saygılarımı ve sevgilerimi sunuyor daha güzel bir Kahramanmaraş daha güzel bir Türkiye için var gücümüzle çalışacağımızı bir kez daha belirtmek istiyorum.”dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER