Büyükşehir’den Kitap Okuma Günü

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 8 Eylül Dünya Kitap Okuma Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi.

Büyükşehir’den Kitap Okuma Günü
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü’nce 8 Eylül Dünya Kitap Okuma günü münasebetiyle Kitap Okuma ve Söyleşi Etkinliği düzenlendi.

Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde yapılan bu etkinliğe Kahramanmaraş AK Parti Milletvekili  Nursel Reyhanlıoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç, Yazar Kadriye Arslan Kırdök ve AK Parti yönetim Kurulu Üyelerinin yoğun katılımlarıyla Kitap Okuma ve Söyleşi günü etkinliği gerçekleştirildi.Etkinliğe ilişkin görüşlerini dile getiren AK parti Milletvekili Reyhanlıoğlu: “ Kitap okumanın sağlıklı bilgili kültürlü gençlerin yetişmesi için önemli bir unsur olduğunu, hanımların kitap okuma alışkanlığı edinmelerini bu konuya hassasiyet göstermelerini önemle rica ediyorum” diye konuştu.

Milletvekili Reyhanlıoğlu, ayrıca etkinliğe katılan hanımlara son günlerde ülkemizde yaşanan terör olayları hakkında bilgiler vererek bu milletin her zaman dimdik ayakta olduğunu her zorluğa birlik ve beraberlik içinde karşı koyacaklarını hain zümrelere ülkeyi kan gölüne çevirmek isteyen iç ve dış mihraklara taviz vermeyeceklerini kararlılıkla mücadelelerini sürdüreceklerini  ifade ederek  katılımcıların yaklaşan Kurban Bayramını kutladı.Ayrıca Kadın ve Aile Şube Müdürü Ayşe Taşkıran Milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç’ı Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü binasını gezdirip Kadın ve  Aile Şube Müdürlüğünce kamu yararına kadına yönelik kurslar ve müdürlük bünyesinde yapılan etkinlik ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Etkinliğe ilişkin bilgiler aktaran Kadın ve Aile Şube Müdürü Ayşe Taşkıran: “8 Eylül Dünya Kitap Okuma' günü oldukça bereketli geçti. Öncelikle Kadın Kitap Okuma Salonumuzda, eğitimci yazar Kadriye Kırdök hocamın öncülüğünde 'kitap okuyan kadınlar kulübü' olarak, ilk buluşma ve kitap okuma etkinliğimizi SODES Projesi kapsamında gerçekleştirdik. Oldukça verimli geçen kitap okuma etkinliğimiz her ay düzenli olarak devam edecektir. Yine SODES Projesi kapsamında ayrıca her ay en çok kitap okuyan hanımlarımıza çeşitli hediyelerimiz olacaktır. Tüm hanımlarımız davetlidir” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2016, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER