Büyükşehir’den Farkındalık Etkinliği

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi II. Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında engellilerle farkındalık etkinliği düzenledi.

Büyükşehir’den Farkındalık Etkinliği
Kahramanmaraş Fuar Merkezi(KAFUM) önünde gerçekleştirilen etkinliğe Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam ile çok sayıda engelli derneklerini temsilcileri katıldı.


Etkinliğe ilişkin görüşlerini dile getiren Şube Müdürü Akşam: “Anadolu'nun en büyük kitap fuarı kapılarını engelli öğrencilere ve engelli dernekleri üyelerine açtı. Organizasyonunda görmeyen gözler kitapların kokusunu alarak kitaplara dokunarak güzel bir gün yaşadılar. Biz de onların duygularına tercüman olduk işaretlerimizle Vuslat TV canlı yayınına katıldık. Engelli kardeşlerimize var olduklarını hissettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle bir organizasyonda bizlere destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç Beye engelli kardeşlerimiz teşekkürlerini ilettiler. Programa


Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Şubesi, Kronik Hastalıklar Yaşlı Sağlığı ve Özürlüler Birimi tarafından katılım ve destek sağlandı. Programda engelli vatandaşlarımızla kitap fuarında farkındalık yürüyüşü yapıldı. Sağlıklı bireylerin empati kurması sağlandı” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2015, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER