Büyükşehir Servisleri Denetliyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma servis araçlarını denetimleri aralıksız devam ediyor.

Büyükşehir Servisleri Denetliyor
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Eyüp Karataş, günlük olarak şehirde ortalama 300 bin insan taşındığına işaret ederek: “Kahramanmaraş’ımız bir sanayi şehri. Bundan dolayı her defasında 50 bin olmak üzere günlük 250-300 bin insanımızı taşıyoruz. Bu çok büyük bir rakam ve neredeyse birçok ilimizin nüfusuna eşit bir rakam. Biz işçi kardeşlerimizin günlük olarak evinden işine, işinden evine güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir ortamda seyahat etmelerini istiyoruz. Bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Bu taşıma işi ise şehrimizde yaklaşık 1500 servis aracı ile yapılmaktadır” dedi.



NELER DENETLENİYOR?
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Karataş, Trafik Zabıtası tarafından taşıma araçlarında nelerin denetlendiğine dair yaptığı açıklamada: “Biz servis araçlarımızın nelerini kontrol ediyoruz ve denetliyoruz?

Servis araçlarımızın çalışma ruhsatı olup olmadığına bakıyoruz,güzergah izin belgelerini kontrol ediyoruz. Yolcu isim listelerini kontrol ediyoruz. Ayrıca aracın genel temizliğine bakıyoruz. Çalışma yaşına bakıyoruz. Bizim buradaki temel amacımız insanlarımızın huzurlu, rahat, sağlıklı ve güvenli bir ortamda seyahat etmesi. Akşama kadar yoğun çalışan işçi kardeşlerimizin akşam evlerine giderken rahat ve güvenli bir ortamda gitmeleri bizim için önem arzediyor” diye konuştu.

7/24 GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ
Zabıta Dairesi Başkanı Karataş, toplu taşımada yaşanan sıkıntıların çözümü için vatandaşların kendilere ulaşması gerektiğini ifade ederek: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak biz işçi kardeşlerimizin bu yöndeki yani huzurlu, rahat, sağlıklı ve güvenli bir ortamda seyahat etmesi konusunda gece gündüz gayret sarf ediyoruz.  Aksi bir durum olması halinde işçi kardeşlerimizin gece gündüz 7/24 bize ulaşmalarını bekliyoruz” diye konuşarak olası bir durumda vatandaşların Alo 153 Zabıta’yı aramaları gerektiğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER