google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Büyükşehir İtfaiyesi Çıtayı Yükseltiyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Karacasu’da  itfaiye grubu içerisinde bulunan İtfaiye Eğitim ve Uygulama Merkezi faaliyete geçti.

Büyükşehir İtfaiyesi Çıtayı Yükseltiyor
Muhteviyatında; yangın evi, kuyu-kurtarma gibi birçok istasyonun bulunan tesislerdeki ilk eğitimler, itfaiye eğitmenlerine verildi. Uygulama sırasında; eğitmenler, kontrollü çıkarılıp, seviyesi değişken hale getirilen alevlere ve yoğun dumana farklı açılardan müdahale etti. Doğru ve yanlış müdahale şekilleri tüm itfaiye personeline teorik eğitimde kullanılmak üzere kayda alındı.İtfaiye Dairesi Başkanı Cahit Küçükönder yaptığı yazılı açıklamada; KABİTEM eğitim ve uygulama tesislerinde, personelin Başta yangın olmak üzere; ileri düzey kurtarma ve Kimyasal-biyolojik-radyoatif-nükleer olaylaramüdahale yeteneklerinin geliştirilmesi ve hızının artırılmasının hedeflendiğini açıkladı. Ayrıca talep etmeleri halinde çeşitli kurum ve kuruluşların yangın söndürme personelleri ile AKMOD ve gönüllü itfaiyecilere eğitim verilebileceğini belirtti.

Ülke genelinde birkaç itfaiye bünyesinde bulunan eğitim ve uygulama tesislerinin bölge itfaiyelerine de hitap etmesi planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER