Büyükşehir Elbistan’da Yaraları Sarıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Elbistan’da halka daha iyi hizmet vermek adına oluşturduğu Çözüm Masası, vatandaş memnuniyetini ön planda tutuyor.

Büyükşehir Elbistan’da Yaraları Sarıyor
Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak ek hizmet binasında; Çözüm Masası, Ulaşım Hizmetleri. Çevre Koruma, Mezarlık İşleri, Zabıta, İmar, Numarataj, Sosyal Yardım gibi birimler vatandaşa hizmet en iyisini sunmaya çalışıyor.

Çözüm Masası öncelikle vatandaşların dilek, istek ve şikayetlerini alıp, ilgili birimlere gönderiyor. Aynı zamanda mahalle muhtarlarından gelen talep ve şikâyetlerini dinleyerek ilgili birimlere ulaştırıyor. 

Büyükşehir Belediyesi’nin Elbistan’a açılan kapısı olan Çözüm Masası,  vatandaşların ve muhtarların şikâyetleri, taleplerini alarak ilgili birimlere iletmekle kalmıyor aynı zamanda konunun takipçisi oluyor.

Büyükşehir Belediyesi ile Elbistan halkının arasında köprü vazifesi gören Çözüm Masası, Büyükşehir’in Elbistan’da gözü ve kulağı görevini görüyor.

Elbistan’daki Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binasında hizmet veren Çözüm Masası’na aynı zamanda vatandaşlarımız 413 46 10 ve 11 numaralı telefondan da ulaşabilirler.

Elbistan Çözüm Masası’na 1 Ocak 2016 tarihinden 31 Mayıs 2016 tarihine kadarki beş aylık dönemde 1259 müracaat gerçekleşti.5 aylık dönemde gerçekleştirilen bin 259 başvurunun büyük çoğunluğu muhtar odaklı olup, yol, alt yapı hizmetleri gibi halkı ilgilendiren hizmetler isteniyor. Vatandaş odaklı başvuruların genelinde ise yol, altyapı, su, trafik gibi sorunlara çözüm isteniyor.
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER