Büyükşehir Belediyesi Vatandaşın Küçücük Bir Talebine Cevap Veremiyor mu?

Şeyh Adil Mahallesi Girne Caddesi ve çevresinde ikamet eden vatandaşlar Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar sunulan hizmeti iptal edilmesine tepki gösterdiler.

Büyükşehir Belediyesi Vatandaşın Küçücük Bir Talebine Cevap Veremiyor mu?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından, Şeyh Adil Mahallesi Girne Caddesinde bulunan kapalı 2 durağın kaldırılması mahalle sakinlerinin tepkisini aldı.

Şeyh Adil Mezarlığının bitişiğinde bulunan DSİ’ye ait alanın petrol yapılacak yerin hemen yanında bulunan sitelerin yoğun talepleriyle 4 yıl önce yapılan 2 adet kapalı durağın kaldırılması o bölgede toplu taşıma kullanan vatandaşların tepkisini aldı.

Konuyla ilgili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına, dilekçe veren ve defalarca da birebir sözlü olarak sorunlarını dile getiren bölge sakinleri bir sonuç alamadıklarını ifade ettiler. Bütün bu çabalarının ardından belediyenin sadece, görünmeyen bir noktaya iki ağacın arasında gizli kalan,  (D) durak işareti bulunan, görüş alanında olmadığı için otobüslerin bile durmadığı bir direk dikildiğini söylediler.

Özellikle yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okula gidecek çocuklarının kış aylarında büyük zorluklar yaşayacaklarına dikkat çeken vatandaşlar: “Bizim burada 2 adet kapalı durağımız vardı. Çocuklarımız okula giderken bu kapalı duraklarda kışın üşümeden, yağmurda karda ıslanmadan otobüs bekliyorlardı. Yaşlılar yine aynı şekilde. Üstelik bunu ifade ettiğimiz yetkililer bize ‘Memleketimizde kış mı oluyor sanki?’ cevabını verdiler. Orada durak yerinin olmadığını bahane ettiler.

Bu durakları bu cadde ve çevre sokaklarda yaşayan vatandaşlarımız kullanıyordu. Çevrede hizmete sunulan yakın bir durak da yok. Biz 4 yıl önce verilen bu hizmetin tekrar verilmesini istiyoruz” dediler.

Güzergahın yoğun bir hat olduğunu insanların işe giderken de sorun yaşadıklarını belirten vatandaşlar, belediyenin gerçeklik payı olmayan bahaneler ürettiğini de sözlerine eklediler. 

Gerekirse TV Kanallarına bile çıkacaklarını da ifade eden vatandaşlar,  “Bölgede toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlara sunulan bu hizmet ne amaçla iptal edildi” diye Büyükşehir belediyesi, burada yaşayan vatandaşlar için çok önem arz eden bu hizmeti, çözümü çok kolay olmasına rağmen neden yapmıyor? Yerel yönetimlerin görevi vatandaşların hayatını kolaylaştırmak değil mi. Yapılacak küçük ama önemli bir hizmeti medyaya taşımak zorunda bırakılmalı mıydık?” sorularını yöneticilere sordular.   

Vatandaşlar Ulaşım Daire Başkanlığına verdikleri dilekçe ile birlikte mahalle sakinlerinden topladıkları imzaları da sundular.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Z.S
Z.S - 11 ay Önce

yazık ya insanlara yeni imkanlar yeni hizmetler sunmak varken insanları mağdur etmek hic yakışmadı büyükşehir belediyesine

Başka bir öğrenci
Başka bir öğrenci @Z.S - 11 ay Önce

Haklısınız valla

@aslı gür
@aslı gür @Z.S - 11 ay Önce

İnsanlara rezillik çektirmeyin durağımızı geri verin

Abdulkadir
Abdulkadir - 11 ay Önce

Bizi mağdur ettiniz imkanlarımızı elimizden aldınız durağımız geri verin

Aslı gür
Aslı gür - 11 ay Önce

İnsanları mağdur etmeyin durağımızı geri verin insanlara rezillik çektirmeyin

Bir öğrenci
Bir öğrenci - 11 ay Önce

Gerçekten çok yazık ben ogrenciyim ve hergün o otobüs durağı kullanmak zorundayım yaptığınız dogru mu şimdi?

Bir öğrenci
Bir öğrenci - 11 ay Önce

Ben hergün o otobüs durağı kullan bir ogrenciyim ve bu hakkım elimden alındı

mahalleli
mahalleli - 11 ay Önce

Durakları zengin mahallelerine götürmüşlerdir. Dulkadioğlu üvey evlat nede olsa gariban mahallesi

N.O
N.O - 11 ay Önce

Okullar almadan durağımız geri gelmeli

Zehra
Zehra - 11 ay Önce

Bir durağımız vardı onu da aldınız büyükşehir belediyesi


SIRADAKİ HABER