google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Büyükşehir Belediyesi'nden Afşin'de Aşure İkramı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afşin'de 5 bin kişilik aşure ikramında bulundu.

Büyükşehir Belediyesi'nden Afşin'de Aşure İkramı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ulu Cami ve Şehit Er Ömer Ersütün Meydanı'nda kurulan aşure kazanlarının başında vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Vatandaşlara aşure ikram eden Erkoç, yaptığı açıklamada, muharrem ayının paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ayı olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde vatandaşlara birliğin, beraberliğin, kardeşliğin simgesi olan aşure dağıttıklarını ifade eden Erkoç, "Muharrem ayını idrak ediyoruz. Bugün Afşinimizde vatandaşlarımızla aşure etkinliğinde bir araya geldik. Tüm vatandaşlarımıza göstermiş oldukları teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Muharrem ayında ikram edilen aşure, bolluğun, bereketin paylaşmanın ve bir arada, kardeşçe yaşamanın göstergesidir. Allah memleketimizi musibetlerden ve belalardan korusun." diye konuştu.

Vatandaşlarla bir araya gelerek aşure dağıtmanın ve birlikte tatmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Erkoç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak gelenek ve görenekleri her zaman hatırlayıp ve hatırlatmaya devam edeceklerini belirterek, "Türkiye başta olmak üzere tüm İslam coğrafyasının muharrem ayını kutluyorum." dedi.

Etkinliğe, AK Parti Afşin İlçe Başkanı İsmail Safi, Büyükşehir Belediyesi şube müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1428

banner1436

banner1419

banner1422

banner1424

banner1425

banner1427

banner1416

banner1415