google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Bolat; Kapalı Çarşıyı Önemsiyoruz

Kısa Adı '' Katerder'' Olan Kahramanmaraş Tarihi Kapalı Çarşı Derneği Yönetim Kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'u Makamında Ziyaret Ederek Hayırlı Olsun Temennisinde Bulundular.

Bolat; Kapalı Çarşıyı Önemsiyoruz

Katarder Başkanı Mutlu Bolat; Yaptığı Açıklamada (Tarihe Değer Katar) Sloganmızla Tüm Uğraşımız Olan Kahramanmaraş'ımız İçin Bir Başlık Açmamız Gerekiyordu. Bizlerde Çarşı Esnafları Olarak Önceliğimiz Çarşımızı  Tanıtmak, İş Potansiyeli Olarak Olması Gereken Yerde Bulundurmak,  Elsanatları Zenginliklerimizi Ve Çarşı İçerisinde Bulunan Tarihi Mekanları Korumak, Yanı Sıra İşyerleri Sayısı Vede Büyüklük Açısından 3.Sırada Olan Çarşılarımızı Türkiye Duyurmak Gündemde Tutmak Amacıyla Böyle Bir Oluşum İçerisine Girdik.

Belediye Başkanımız Sayın Erkoç'unda Dediği Gibi '' Biz Birlikte Kahramanmaraşız '' Tüm Ortak Derdimiz Kahramanmaraş Özellikle

Şehrimize Gelen Tur Gurubları Olsun Yabancı Ziyaretçiler Olsun Yaşanan Bir Takım Sıkıntıları Çözme Noktasında,   Beraberinde Çarşı Kompleksinde Yeni Restorasyon Sonucu Eksiklikler Olması Gereken Bir Takım İhitiyaçlar Dile Getirilecek Çarşılar İçin Beklentiler İştişare Edildi.

Ziayaretin En Önemli Konusu İse Yeniden Restore Edilen Çarşılardaki Birtakım Eksikliklerin Bildirilmesi Giderilmesi Ve Beklentiler Yanı Sıra Buyıl İtibariyle Şehirde Aktif Rol Oynayacak Olan Dernek Kahramanmaraşın Tanıtılması Çarşıların Tanıtılması Duyurulması Türkiye Gündemindeki Hak Ettiği Yere Varması Konusunda Yapılacak Çalışmalar Faaliyetler Vede Büyükşehir Belediyesi İşbirliği İle Yapılacak Ortak Çalışmalar Üzerinde Durulmuştur,

Ayrıca Şehrimize Gelen Yurtiçi Turları İçin Birtakım Eksikliklerin Olduğu Bunların Giderilmesi Beklentisi Ve Kahramanmaraşa Daha Çok Turların Katılımının Ne Şekilde Sağlanabilir, Eksikliklerimiz Nelerdir,Neler Gerekliliği Konusundaki Beklentiler Sayın Erkoç'a İletilmşitir.

Başkanı Ziyaretin Hemen Ardından  Başkanın Yönlendirmesiyle Cemal Tanrıverdi Başkanlığında Ve Belediye Birim  Yetkililerinde Hazır Bulunduğu  Toplantıda Çarşılardaki Sorunlar Nokta Nokta Bölge Bölge  Ele Alınarak Ortak Projeler, Çözümler  İçin Start Aldık.

Mutlu Bolat Yaptığı Açıklamada Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç'un İlgi Alaka Vede  Derneğimize Göstermiş Teveccühlerinden Dola Yı Teşekkürlerimizi Bildirerek Kahramanmaraşımız İçin, Çarşılarımız İçin Daha Çok Çalışmamız Gerektiğini Bildirdi.Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2014, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER