google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Bisikletle Karadeniz Turu

SANKO Üniversitesi desteği ile doğayı korumak amacıyla geçtiğimiz yıl Akdeniz, Ege ve Marmara sahillerinde pedal çeviren Boran Ovayolu, bu yıl da SANKO Üniversitesi katkısı ile Karadeniz sahillerinde yol alacak.

Bisikletle Karadeniz Turu
İstanbul Galata Kulesi önünde zorlu yolculuğu başlatan Ovayolu, SANKO Üniversitesi desteğinde doğayı önemseyen ve koruyan kentlere dikkat çekmek amacıyla 1.300 kilometre pedal çevirerek, Hopa’ya ulaşmayı hedeflediğini söyledi.

 
İstanbul – Hopa turunda Karadeniz kıyısında rotasını; İstanbul, Riva, Ağva, Karasu, Ereğli, Zonguldak, Bartın, Hisarköy, Cide, İnebolu, Çatalzeytin, Güzelkent, Ayancık, Sinop, Bafra, Samsun, Çarşamba, Ünye, Fatsa, Ordu, Giresun, Trabzon, Of, Rize, Çayeli, Pazar, Ardeşen, Arhavi, Hopa olarak belirleyen Ovayolu, yolculuğunu 50 günde tamamlamayı öngörüyor.

“Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğim turda da SANKO Üniversitesi destekçimdi ve her aşamada yanımdaydı” diyen Ovayolu, “Bu projeyi hayata geçirebilmemi sağlayan SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’na çok teşekkür ederim” dedi.


Mersin Üniversitesi öğrencisi olan Boran Ovayolu (23), geçtiğimiz yıl Mersin’den SANKO Üniversitesi sponsorluğunda bisikletle çıktığı Türkiye turunun birinci aşamasında Akdeniz, Ege ve Marmara sahillerini kapsayan güzergah üzerinden 2.005 kilometre pedal çevirerek İstanbul’a ulaşmıştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2015, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER