Beni Atayan Otoriteyi Yarı Yolda Bırakmam!

Göreve başladığında, ilk haberini makamında yaptığımızda, bize mesleki 3 kriterinden söz etmişti. Bunları da, “a) Her ne olursa olsun, hiçbir evrakı okumadan imzalamam, b) Kim olursa olsun, kapıda vatandaşı, insanları bekletmem, c) ayaklarım yere basmadan medyatik olmam!” tasnif etmişti.

Beni Atayan Otoriteyi Yarı Yolda Bırakmam!
 Bir gurup gazeteci arkadaşımızla makamında ziyaret ettiğimiz KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, altyapısı olmayan söylemlerin üniversite camiasına zarar verdiğini belirterek, görev süresinin sonuna kadar koltuğunda oturmaya devam edeceğini söyledi ve  “Beni atayan otoriteyi yarı yolda bırakıp gitmem. Yazılanlara-söylenenlere karşı da herhangi bir nefretim, antipatim yok” dedi, içerden dışarı bilgilerin sızdırılmasının yanlış olduğunu dile getirdi.

Rektör Deveci, kamuoyunda yazılan ve konuşulan meselelere ilişkin olarak onları Allah’a havale ettiğini kaydetti,  “Bazı meseleler olduğundan fazla abartılıyor. Çok şükür camiamızda huzursuzluk yok. Giden kadar gelenler, gelmek isteyenler de oluyor.

Deveci, akademik açılışın Ekim ayı içerisinde olacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı davet etmek istediğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 09:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atayan irade
Atayan irade - 5 yıl Önce

Yil 1998, Osman Tekinel:"Beni atayan irade ...",
Yil 2015, Durmus Deveci:"Beni atayan otorite ..."
Burasi bir üniversite!!
Eyyy kahramanmaras halki universitene sahip cik! Bilimselligi ve evrenselligi degil, atayan otoriteyi ön plana cikaranlar hala is basinda. Yillardir KSU ye ve Kahramanmarasa layik gorulen yonetici profili! Tarih sadece tekerrurden mi ibaret?

Sevilay
Sevilay - 5 yıl Önce

Rektör bey sorulan 10 soruya niye cevap veremiyor gündemi yumşatmaya çalışıyor.tıp fakültesi raporlama kısmını niye dagıttı sormak lazım acaba sahte verilen raporun duyulmasındanmı acaba sormak lazım

Muhaberat
Muhaberat - 5 yıl Önce

"Iceriden bilgilerin sizdirilmasi" ne demek? Anlayan var mi? Universite degil sanki istihbarat kurumu mu? :)

Turan Furkan
Turan Furkan - 5 yıl Önce

rektörümüz her zaman ki gibi topu taça atmaktadır. ksü de uzun yıllardır çalışan bir öğretim üyesi olarak rektörümüzü yakinen tanımaktayım. rektörümüz sıkıştığı zaman hakkımı helal etmem lafını çok sık kullanır. hem gerek dekanlığı süresinde gerek se rektörlüğü süresince haksızlık yaptığı öğretim üyelerinin hakkından da hiç bahsetmemektedir. ‘beni atayan otorite, ‘içeriden bilgi sızması gibi tanımlar bir rektöre yakışmamaktadır. üniversite bir istihbarat birimi değildir. aynı zaman da rektör üniversiteyi şeffaf yönetmeli ve kamuoyunun merak ettiği sorulara cevap vermelisiniz. sayın rektörümüz son zamanlarda medya kuruluşlarında yer alan sorulara cevap vermek yerine ‘hakkımı helal etmem gibi laflarla duygu sömürüsü yapıyor ve sorulara hala cevap vermiyor. sıkıştığı yerde cumhurbaşkanımıza atıfta bulunarak ‘otorite laflarına sarılmaktadır. yazık efendiler yazık bu memlekete yazık, bu üniversiteye yazık, devletin yaptığı milyonlarca liralık yatırıma yazık. yokmu sahibi bu memleketin..

SIRADAKİ HABER