google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Belli; 21. Yüzyıl Türklerin Yüzyılı Olacak

Kahramanmaraş ‪‎Azerbaycan‬ Kültür Derneği Açılış töreninde konuşan İşadamı Av. Ahmet Belli, önce Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti'nin kurucusu Mehmet Emin Resulzade'yi, Büyük Türk Ebülfez Elçibey'i, Çağdaş Azerbaycan'ın kurucusu Haydar Aliyev'i ve kendilerini Türk milletinin bekası için Dağlık Karabağ'da ve güneydoğu Anadolu'da feda eden şehitlerimizi saygı ve minnetle andığını söyledi.

Belli; 21. Yüzyıl Türklerin Yüzyılı Olacak
 Ahmet Belli, yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Adriyatik'ten Çin seddine büyük Türk dünyasının iki önemli baş aktörü Türkiye ve Azerbaycan her dönem olduğu gibi son dönemlerde de ticarette, yatırımda, bilimsel ve kültürel alanlarda çok önemli işbirliği içindedirler.

Bu bağlamda Kahramanmaraş Azerbaycan Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği'ni Türkiye ile Azerbaycan arasındaki köklü bağların ve kardeşlik ilişkilerinin sarsılmaz kuvvetine bir katkı olarak görüyorum.

Bu itibarla şahsıma tevcih edilen onursal üyeliği memnuniyetle ve şükranla karşılamaktayım.

TÜRKİYE VE AZERBAYCAN İKİ DEVLET TEK MİLLETTİR

Türkiye kardeş Azerbaycan'ı tüm haklı davalarında desteklemektedir.

Umuyorum ki 21. Yüzyıl Türklerin asrı olacaktır.

Dağlık Karabağ'ın haksız işgalinin sona erdiği ve Türkiye'nin bölgesindeki hain oyunları bozup çözüme kavuşturduğu daha güzel günlerde buluşmak dileğiyle Şanlı Vatan Azerbaycan'a selamlarımı iletiyor sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER