Başlama Atışı Vali Güvençer’den

Kahramanmaraş’ta, “Çalışan Gazeteciler Günü”,  Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin geleneksel olarak düzenlediği  “bowling turnuvası” ile kutlandı. Ulusal, bölgesel ve yerel basın temsilcilerinin buluştuğu turnuvada, Vali Mustafa Hakan Güvençer ile 12 Şubat Belediye Başkanı Henefi Mahçiçek de gazetecileri yalnız bırakmadılar.

Başlama Atışı Vali Güvençer’den
Piazza’daki Play Bowling Salonunda gerçekleştirilen turnuvanın başlama atışını ise Vali Güvençer yaptı.

PASTAYI VALİ GÜVENÇER KESTİ
Her özel güne düzenlediği etkinliklerle ayrı bir anlam yükleyen Piazza, bu kez de basın mensuplarını konuk etti. Turnuva,  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne özel hazırlanan ve üzerinde “Çalışan Gazeteciler Gününüzü Kutlarız” yazılı pastanın kesimi ile başladı. Vali Güvençer, burada yaptığı konuşmada, gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu belirterek, “Piazza AVM’nin her yıl basın mensupları için bu turnuvayı düzenlemesini çok anlamlı buldum.  Bu nedenle öncelikle AVM yöneticileri ve çalışanlarını bu nazik jestlerinden dolayı kutlamak istiyorum” dedi.SAHADAKİ EMEKÇİLER
Vali Güvençer, gazetecilerin emekleriyle hep  sahada olduklarını belirterek, şöyle devam etti:
 “Ben onları kahraman olarak görüyoruz. Gerçek kahramanlar halkın içinde olan, onların nabzını tutan, birebir temas eden, halkı dinleyenlerdir.  İnşallah, arkadaşlarımız hep iyiliklerin, güzelliklerin peşinde olurlar, halkımıza hayırlı haberler ulaştırırlar. Allahım onları kazadan, beladan uzak tutsun, korusun. Bu vesile ile bizi burada buluşturan Piazza AVM’ye teşekkür ediyor, basın yayın sektörünün emekçileri olan çalışan gazetecilerimizin bu özel günlerini yürekten kutluyorum.”
 
BASINA TEŞEKKÜR
AVM Müdürü Serbülent Tekinşen ise,  turnuvaya katılan tüm gazetecileri kutlayarak, “Gazetecilik zor bir meslek. Arkadaşlarımızın bu özel günlerinde hep bir arada bulunmaları ve hoşça vakit geçirmelerini arzuladık. Piazza AVM olarak, açıldığımız günden beri bize her zaman destek olan, haberleriyle bu bölgeye yapılan yatırıma güç katan tüm basın mensuplarına bu vesile ile teşekkür ediyor, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.BAŞLAMA ATIŞI VALİ GÜVENÇER’DEN
Konuşmaların ardından turnuvanın başlama atışını Vali Mustafa Hakan Güvençer yaptı. İlk atışta lobutları hedef alamayan Vali Güvençer, ikinci atışta bir tanesi dışında tüm lobutları devirirken, gazeteciler de alkışla tempo tuttu.

18 TAKIM YARIŞTI
Oldukça çekişmeli ve eğlenceli geçen turnuvada, 4’er kişiden oluşan 18 takım yarıştı. Turnuva sonunda,  İstiklal Gazetesi 150 puanla  birinci, Dünya Gazetesi Kahramanmaraş temsilciliği 136 puanla ikinci, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abid Vanlı’nın imtiyaz sahibi olduğu Havadis Maraş ise 118 puanla üçüncülüğü elde etti.

Turnuvanın birincisi İstiklal Gazetesi ekibinin temsilcisi Burak Vanlı’ya kupasını AVM Müdürü Serbülent Tekinşen, ikinci olan Dünya Gazetesi ekibinden Muttalip Akkuş’a kupasını AVM Müdür Yardımcısı Ali Kurtoğlu  verdi. Turnuvanın üçüncüsü Havadis Maraş’ın imtiyaz sahibi Abid Vanlı ise kupasını Pazarlama ve Halkla İlişkiler Yöneticisi Burcu Karavar’ın elinden aldı. 
Piazza AVM, kupaların yanı sıra turnuvaya katılan tüm gazetecilere de sürpriz hediyeler verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER