google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Başkan Okay’ın Kurtuluş Bayramı Mesajı

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun ‘95’inci Yıldönümünü kutlayan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Namusu, canı, toprağı ve özgürlüğü için savaşan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz” dedi.

Başkan Okay’ın Kurtuluş Bayramı Mesajı
 “Maraş Bize Mezar Olmadan, Düşmana Gülizar Olmaz “ diyerek kurtuluş savaşının fitilini ateşleyen Maraşlının tarihinin yeniden yazıldığını ifade eden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, kurtuluşun 95’inci yıl dönümünü kutlayarak şu mesajı yayınladı: 
“Kahramanmaraşlı olduğumuzu her platformda gururla dile getiriyoruz. Çünkü Kahramanmaraş; 22 gün 22 gece süren milli mücadelede namusu, canı, toprağı ve özgürlüğü için savaşmış ve ortaya koyduğu direnişle mili mücadelenin sembolü olmuştur. Vatan toprakları uğruna canları pahasına savaşan şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmış kahramanlarımıza minnet borçluyuz. Bu vatan evlatlarının sayesinde Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, Maraşlıların onurlu bir mücadeleyle yazdığı kahramanlık destanını, "Kahraman" unvanını vererek ebedileştirmiştir. Bugün bizlere düşende, canları pahasına bize bu toprakları vatan yapan ecdadımızın emaneti olarak, ülkemizi ve şehrimizi daha kalkınmış, daha çağdaş ve daha mutlu yarınlara ulaştırmaktır. Kahramanmaraş her zaman olduğu gibi bundan sonrada geçmişten aldığı bu güçle yarınlara umutla bakmaya devam edecektir. Bu kapsamda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, tüm Kahramanmaraşlı hemşehrilerimin Kurtuluş Bayramını kutluyorum.” 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318