Başkan Okay'ın Dünya Engelliler Günü Mesajı

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Okay'ın Dünya Engelliler Günü Mesajı
Başkan Okay, toplumun en önemli parçası olan engellilerin hayatının kolaylaştırılması için yerel yönetimler olarak gereken her türlü çabayı ortaya koymaları gerektiğini hatırlattığı mesajında şunları söyledi: 

"Her  bireyin bir engelli adayı olduğunu her zaman aklımızda bulundurmalı ve engellilerin tüm engellerini ortadan kaldırmalıyız. Engellilerimizin geleceğe özgürce ve güvenle bakabilmeleri için bizlerde üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz. Her türlü engel birlik ve beraberlik içerisinde aşılır. Bunun için öncelikle kendi düşüncelerimizdeki engellerden kurtulmamız gerekiyor. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak engelli dostu bir belediye olduğumuzu da ayrıca belirtmek istiyorum. Engellilerin sorunlarını aşarak normal bir hayat yaşamaları konusunda kendimizi ayrıca sorumlu hissediyoruz.Bu sorumluluğun tüm toplumun da bilincinde olması gerektiğini düşünüyor ve Dünya Engelleler Günü'nde bu anlamda farkındalık oluşturmamız gerektiğini dile getirmek istiyorum. Bu vesileyle tüm engellilerimize engelsiz bir yaşam diliyor, toplumumuzun en önemli parçaları olduklarını bir kez daha hatırlatmak istiyorum." 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2015, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER