google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Başkan Okay'dan 5 Nisan Madalya Günü Mesajı

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, "İstiklal madalyası sadece bir simge değil, aynı zamanda bu şehrin kurtuluş ruhudur" dedi.

Başkan Okay'dan 5 Nisan Madalya Günü Mesajı
Başkan Okay, Kahramanmaraş'a İstiklal Madalyası verilişinin 91. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı masajında, şehrin kahramanlık ruhunun tescillendiğini söyledi. Kurtuluş mücadelesiyle adını tarihe altın harflerle yazdıran Maraş'ın, kahramanlık mücadelesinin 91 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından tescillendiğini kaydeden Başkan Okay, 5 Nisan 1925 günü verilen bu nişanı Kahraman şehrin her ferdinin göğsünde büyük bir gururla taşıdığını söyledi.

Başkan Okay, mesajını şu sözlerle sürdürdü: "Vatanın bölünmez bütünlüğünün en güzel temsilidir Kahramanmaraş. Her türlü işkenceye göğüs geren, canını, malını ve sevdiklerini bu uğurda feda eden bir şehirdir. Her ferdi Kahraman, her karışı şehit atalarından mirastır Kahramanmaraş'ın. Bu kahramanlık ruhunu Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, 5 Nisan 1925 günü tescillemiş ve Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası'yla ödüllendirilmiştir. Dedelerimizin kahramanca verdiği mücadeleyi saygıyla anıyoruz ve onların bize miras bıraktığı bu gururu göğsümüzde taşıyoruz. Bugün yıl dönümünü kutladığımız bu güzel olay bizlere birlik ve beraberlik ruhunu canlı tuttuğumuzu bir kez daha hatırlattı. Ben bu duygu ve düşüncelerle Kahramanmaraş'a İstiklal Madalyası verilişinin 91. Yıldönümünü kutluyor, vatan uğuruna canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle ve şükranla anıyoruz."
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1319

banner1318