google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Başkan Erkoç; Gelin Birlik Olalım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Erkoç; Gelin Birlik Olalım
Başkan Erkoç, insanlığın Peygamber Efendimizi anmaktan çok anlamaya ihtiyaç duyduğunu belirttiği mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Hz. Muhammed( S.A.V) Allah’ın son elçisi, insanların en hayırlısı, hakikatin sadık emanetçisi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di; Allah’ın insanlar arasından seçtiği bir doğruluk timsaliydi. Bugün, O’nun doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, karanlıklarımızın yeniden aydınlanmasını diliyor, kanla, gözyaşıyla, acı ve zulümle sarsılan insanlığın bu günde, O’nun ebedi mesajını; sevgi, saygı, barış ve merhameti bir kez daha hatırlamasını ümit ediyorum. Peygamberimiz sevginin, şefkatin, merhametin ve Kur’an ahlâkının peygamberidir. Onun hayatı, hepimiz ve tüm insanlık için yol gösterici, karanlıkları aydınlatıcı, huzuru, refahı ve mutluluğu tesis edici örneklerle dopdoludur. Hz. Peygamberin hayatı, tüm insanların döne döne okuması ve hatta ezberlemesi gereken dersler ve ibretlerle doludur. 

Peygamber Efendimiz bize; Allah'a (C.C.) iman edip O'nu çokça anmayı, O'na bağlanarak doğru yolu bulmayı, ibadetlerle hayatımızı anlamlı kılmayı, dürüstlüğü, emaneti korumayı, komşuluk ve akrabalık bağlarına riayet etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, herkesin ve her şeyin hakkını gözetmeyi, kimseyi incitmemeyi, iyilik yapmayı, iyi ve yararlı insan olmayı öğütlemiştir. Bu yüzden O, anılmaktan çok anlaşılmayı hak eden nadide bir şahsiyettir. 

Kutlu Doğum Haftası işte, O yüce şahsı tanıyarak hayatımızı ahlakla güzelleştirme ve bu yolda yeniden bir doğuş ifadesidir.  Ayrıca bu yıl Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde verilecek mesajın 'Gelin Birlik Olalım','Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet' olması da ayrı bir manevi önem arz ediyor. İnsanlık tarihi Resul-i Zişan'ın teşrifleriyle mana kazanabilmiştir. İnsanlığı cahiliye zindanından medeniyet aydınlığına kavuşturan O nura günümüzde her zamankinden daha fazla muhtaç bir haldeyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle insanlığı yüceltmek için gelin birlik olalım diyor, Kutlu doğumun ülkemizden başlayarak İslam coğrafyasında ve tüm dünyada birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olmasını diliyorum. Tüm hemşehrilerimin ve İslam âleminin Kutlu Doğum Haftası'nı en içten duygularımla tebrik ediyorum. Yüce Rabbimiz bizleri bu mübarek günlerin hürmetine Hazreti Peygamberin şefaatine nail eylesin inşallah…”

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER