google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Başkan Erkoç; Engellilerimize Sahip Çıktık

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Afşin İlçesinde engelli vatandaşı evinde ziyaret ederek akülü araba hediye etti.

Başkan Erkoç; Engellilerimize Sahip Çıktık
 Başkan Erkoç, Büyükşehir Belediyesinin Afşin İlçesindeki İftar sonrası Engelli Kifayet Sevindik (74) teyzeyi evinde ziyaret etti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğünden akülü araba talebinde bulunan Kifayet Sevindik'i, Başkan Erkoç evinde ziyaret ederek akülü arabasını armağan etti.

Ziyarete Ak Parti Milletvekilleri Dr. Mehmet İlker Çitil, Nursel Reyhanlıoğlu, Afşin İlçe Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç, Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam iştirak etti.

Büyükşehir Bünyesinde Engelliler Şube Müdürlüğünü kurduklarını, göreve geldiklerinden itibaren dar gelirli, kimsesiz ve engellilerin yardımına koşmaya çalıştıklarını belirten Başkan Erkoç, “Hepimizin birer engelli adayı olduğunu unutmadan engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmamız gerek. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın önlerinde herhangi bir engelin olmaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Engelli vatandaşlarımızın daha rahat ulaşım sağlayabilmeleri için Belediye olarak aldığımız akülü arabaları, akülü araç kullanabilir raporu olan dar gelirli engelli vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalarımız devam edecek. Akülü arabanın engelli teyzemize hayırlı olmasını ve kazasız belasız bir şekilde kullanmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum" şeklinde konuştu.

Erkoç’un hediye ettiği akülü arabasına teslim alan Kifayet Teyze, büyük mutluluk yaşadı. Erkoç’a akülü araba için teşekkür eden, Kifayet Sevindik(74), 13 yıl önce beyin kanaması geçirdiğini, sol tarafının felç olduğunu eşinin kendisine baktığını, yıllardan beri adeta eve mahkum olduğunu ifade eden Sevindik, başkalarının yardımı olmadan evden çıkamamanın burukluğunu yaşadığını söyledi.

Sevindik, “Çok mutluyum; Büyükşehir Belediye Başkanımız sayesinde bu bayram evden dışarı çıkıp komşularımı ve akrabalarımı ziyaret edebileceğim. Bayram öncesi gelen bu hediye bana güç verdi, eve mahkum yaşantıma son verdi” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2015, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER