google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Başkan Çeleğen Vatandaşlara Gül Dağıttı

Ekinözü Belediyesi ve İlçe Müftülüğü ve Ekinözü Kaymakamlığı işbirliğinde Hz. Muhammed (sav)’in dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlara gül dağıtıldı.

Başkan Çeleğen Vatandaşlara Gül Dağıttı
Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) dünyaya teşriflerinin bin 445.yılı yılı nedeniyle gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası programları kapsamında Ekinözü Kaymakamı Cüneyit Caner, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Ekinözü İlçe Müftüsü Muhammet Meral, Ekinözü İlçe Emniyet Amiri Bestami Kurnaz ve kurum müdürleri ilçe merkezinde esnafa kırmızı gül dağıtarak etkinliklere davette bulundular. 

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, İlçedeki Esnaflara ve vatandaşlara kendi elleri ile vatandaşlara gül verdi. Başkan Çeleğen, “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’nın Dünyaya gelişinin 1445. yılını kutluyoruz. Peygamber Efendimizin tebliğ etmiş olduğu İslam dini ile karanlık dünyalar aydınlanmış, kalpler Allah ve peygamber sevgisi ile nurlanmıştır. Ona inanan insanlar gerçek huzura ermiş, sevgi, saygı, kardeşlik ve barış duygusu gönüllerdeki yerini almıştır. Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Peygamber Efendimiz sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olmuştur.Acı, gözyaşı ve zulmün yaşandığı günümüzde, Peygamberimizin Merhamet etmeye ve müsamaha göstermeye yönelik insanlığa sunduğu zengin mirastan yararlanmak ve sosyal yapımızda meydana gelen sorunların çözümünde bu değerleri harekete geçirmek gerekmektedir. Bu hareket, çocuklarımızın gözetilmesi, insanlara değer verilmesi, yaşlılara saygı gösterilmesi, hastaya, yoksula, düşküne yardım ederek, insanlık onuruna yakışır bir yaşam ortamı sağlanmasıdır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in doğum günü dolayısıyla idrak ettiğimiz Kutlu Doğum Haftası’nın, şehrimizden ve ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diliyor, hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER