google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Basın, Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, basını demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirterek, halkın duygularını dile getiren, sesi, soluğu ve siyasilerin de en büyük yardımcısı olduğunu söyledi.

Basın, Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurudur
 Çamlıca Restoran’da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle, basın mensuplarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; "12 yıldır hep yanımızda oldunuz, çalışmalarımızı kamuoyuna servis ettiniz. Ülkenin en büyük gücü olan basın mensuplarına teşekkür ediyorum" dedi.

Yoğun çalışma temposu ve gündem nedeniyle her zaman bir araya gelememekten yakınan Başkan Erkoç, büyükşehirle birlikte bütünşehir de olduklarını izah etti, artan sorumlulukları nedeniyle yoğunluğun ardından biraz rahatladıklarını ifade etti; "Sizler bizim için önemlisiniz. Sizlerin gözlemlerine, tavsiyelerine ihtiyacımız var. Biz bu şehri birlikte yönetiyoruz. Sizler de bu şehrin birer parçasısınız. Şehir büyüdü, işimiz kolay değil. Sorumluluklarımızla birlikte, birinin ayağına diken batsa yüreğimiz sızlarken, memleket meselelerine ve sorunlarına duyarlı birisi olarak sizleri ihmal ettiğimizi düşünmeyin" diye konuştu.

Dev projelerin ihale aşamasında olduğunu söyleyen Başkan Erkoç, yeni bulvarlarla, yeni köprülü kavşaklarla tanışma vaktinin sonuna gelindiğini müjdeledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE BİR NUMARAYIZ!

Başkan Erkoç, Yusuflar Mahallesinden başladıkları kentsel dönüşüm bir numara oldukları gerçeğini vurguladı, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin kendilerini takdir ettiğini ifade etti, "Bizim büyükşehir belediyesi olarak tek gündem maddemiz var, o da taş üstüne taş koymak" dedi, mezarlık bitişiğindeki DSİ 201. Şubesi yerinin belediyeye alındığını, bunun yanında birçok altyapı ihalelerini bitirdiklerini, yeni şehir parkları ile müthiş bir yaşam alanı vücuda getirmek için düğmeye bastıklarını söyledi, kayak merkezi başta olmak üzere, teleferik, Sümbüllü Vadisi ve yeni otoparkların da yakında hayata geçeceği müjdesini verdi.

Ucuz konut projesi de dahil, ulaşımda sistemi güçlendirecek adımlar attıklarını da kaydeden Başkan Erkoç, ulaşım için 20 otobüsün daha alınacağını duyurdu, son olarak da memleket için gece gündüz demeden çalıştıklarını, çalışacaklarını basın mensupları ile paylaştı.

BASIN GÜÇLÜ BİR SİLAH!

Gazeteciler günü için Erkoç'la birlikte Çamlıca'ya gelen milletvekili Sıtkı Güvenç de, çalışan gazetecilerin gününü kutladı, eleştirilerin kendilerine ışık verdiğinin altını çizdi, basının güçlü bir silah olduğunu iddia edip, bunu göz ardı edemeyeceklerini kaydetti. Bu şehirde yaşayanlar olarak hepimizin aynı gemide olduğuna da işaret eden Sıtkı Güvenç, algı operasyonlarından örnekler verdi, ülkenin ekonomik, siyasi ve toplumsal gidişatını özetledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318