google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Bakan Ünal'dan 5 Nisan Mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, Kahramanmaraş'a İstiklal Madalyası verilişinin 91. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Bakan Ünal'dan 5 Nisan Mesajı
Bakan Ünal mesajında;

“Kahramanmaraş bugün en mukaddes, en kıymetli, en anlamlı gününü en gür sesiyle kutluyor. Dünya durdukça nesillere ve insanlığa gıptayla anlatılacak o unutulmaz mücadelenin somutlaştığı gün bugündür. Bugün, Kurtuluş Savaşı’nda işgale karşı direnişi nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından şehrimize İstiklal Madalyası verilişinin yıl dönümüdür.

Bugünkü duygularımız, ebediyete kadar övünçle taşıyacağımız İstiklal Madalyası’nın göğsümüze takıldığı o günkü kadar güçlüdür.

Biliyoruz ki Maraşlı olabilmek, birlik ve beraberliğin gücüne inanmak demek, tek yürek, tek ses,tek düşünce olabilmek demektir. Şehrimizin asil ruhunu ve hafızasını, geleceğe aynı birlik ve beraberlik ruhuyla taşıyacağımıza inancım tamdır. Kahramanmaraşlı var oldukça, ay yıldızlı bayrağımız altında, göklerde yankılanan ezan sesi de daim olacaktır.

Bu tarihi günü, bu toprakların evladı olma gururu, sizden biri olma mutluluğu içinde en iyi dileklerimle kutluyor; bir kez daha aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.” Dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER