google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Antrenörler İftarda Buluştu

Kahramanmaraş’lı Antrenörler Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şubesi tarafından organize edilen iftar programında bir araya geldiler.

Antrenörler İftarda Buluştu
   Sezal Restorant’ta gerçekleştirilen iftar yemeğine  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak’ın yanı sıra Başkan yardımcısı Ejder Orak, Hüseyin Azgın, Yönetim Kurulu Üyeleri, Eski Futbol İl Temsilcisi Tufan Ergin, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Recep Aydemir ve Kahramanmaraş’ta görev yapan antrenörler katıldı.

   İftar programında konuşan Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Mesut Çanak, antrenörlerimizin böyle hep birlikte olmasından mutlu olduğunu belirterek, “Her antrenörün amacı futbolcu yetiştirmek ve çalıştırdığı kulüpte başarılı olmaktır, bu başarıya ulaşmak için de çok çalışmak gerek, bunun için Derneğimiz tarafından düzenlenen her kursa katılıp eksik yönlerimizi tamamlamamız gerek” dedi.

“Ulaşamadığımız Arkadaşlar Oluyor.”


   Mesut Çanak:  “Bugün burada her yıl düzenlediğimiz gibi iftar programı yapmak için bulunuyoruz. Mesaj sisteminde sorunlarımız var. Ulaşamadığımız arkadaşlarda oluyor. Onlarda serzenişlerde bulunuyorlar. Onların, bu durumu hoşgörü ile karşılaması gerektiğini düşünüyorum.  Bir diğer konu ise en son açtığımız C Kursu’nda başarılı olan arkadaşlar için de İlk Yardım Kursu’muz devam ediyor. Hüseyin Hoca’da herkesin telefonuna mesaj attı ama hala o mesajlarda problem yaşıyoruz. Ulaşamadıklarımız oluyor.”  dedi.

“Açılacak İlk Yardım Kursu Göz Ardı Edilmemelidir.”

“İlk yardım Kursu’na katılacak C Kursu Mezunları da ismini yazdırsın. Onu 2-3 saat içerisinde bitirebiliyoruz. Zamanı geçirilirse 2-3 gün devam etme şansı var. O da size birçok zorluk getirecek. Son C Kursu gören antrenör arkadaşlarımızın İlk Yardım Kursu için müracaatlarını tamamlasınlar. Dernekte ilk yardım kursu açacağız. Bunu göz ardı etmeyin.”

“Yılın Antrenörü Ödülünü Hasan Balkan'a Layık Gördük.”

“Geleneksel olarak bu yemekte yılın antrenörü seçmemiz vardı. Daha önceden birkaç arkadaşımıza yılın antrenörü olarak ödüllendirmiştik. Bu sene yönetici arkadaşlarımız bunu teke indirmemizi söyledi. Her sene bir tane yılın antrenörü olmasını istediler. Bunda da birkaç defa yaptığımız tartışmalarda 1-2 arkadaş üzerinde yoğunlaştık. Bu ödül verirken anlayışla karşılanması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Çünkü biz bunun değerlendirmesini yoğun olarak yaptık. Biz bunu kendi içimizde değil, dışarıya dönük olarak düşünüldü. Hentbol ’da Kahramanmaraş’tan Türkiye Şampiyonu çıktı. Altyapıdaki Hocalarında futbolda şampiyon çıkması için yoğun çalışması gerekiyor. Bu sene için yönetim kurulu ile aldığımız karar sonunda geçen sezon 1. Amatör Küme ’de şampiyon olup, BAL Ligi’ne yükselen Pazarcıkspor’un antrenörü Hasan Balkan arkadaşımızı bu ödüle layık gördük.”

“Bir Diğer Ödül ise Cengiz Kantemur'a”

“Bir diğer ödülü ise Cengiz Kantemur, kardeşimize vereceğiz. Benimde profesyonel olarak çalıştığım bir arkadaşımdı. Türk Futboluna uzun yıllar hizmet edeceğine inandığımız bir arkadaşımızdı. Bundan 12 yıl bir kaza neticesinde erken emekli oldu. Ruhen ve kalben bizimledir. Kendisinin geçmişte yaptığı hizmetleri göz önünde bulundurarak onu da ödüllendirmek istiyorum.”

“Kahramanmaraş Futbolu'nun Profesyonelliğe Geçmesinde Emeği Olan Tufan Ergen’i de Ödüle Layık Gördük.”

“Yine birçok genç antrenörün bilmeyeceği çok değerli antrenör ağabeyimiz, Tufan Ergen’e de ödül vermek istiyoruz. Kendisiyle hastalığından dolayı bir araya gelme fırsatı bulamıyorduk. Bu sene yönetici arkadaşlarımızla birlikte aramızda olmasını sağladık. Bizim davetimizi kırmadı. Bizimle beraber oldu. 1980 öncesi hakikaten Kahramanmaraş Futbolu’na yön veren ajandı. Profesyonelliğin oluşmasında da Tufan Hocamın büyük emekleri oldu. Kahramanmaraşspor’un profesyonele geçişinin en büyük adımını Tufan Hocam atmıştır. Kendisine de teşekkür ediyorum.”

 “Bu Topluluğu Görünce Çok Mutlu Oldum.”

   Bu konuşmanın üzerine söz alan Tufan Ergen ise yaptığı açıklamada;

“Aranızda olmaktan çok mutluyum. Bu topluluğu gördüğüm için çok mutlu oldum. Bu topluluğu oluşturan, benimde talebem olan Mesut Çanak’a teşekkür ediyorum.  Çok mutluyum. Bu mutluluğu tarif etmek çok zordur. Hepinizle ayrı ayrı hatıralarım vardır. Beni hatalarım olduysa da hatalarımla sevin. Hatalarımla hoşgörün. Hepinize teşekkür ediyorum.”

   Kahramanmaraş’lı antrenörler Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kahramanmaraş Şubesi tarafından organize edilen iftar programında çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER