Andırınlılar 8.Tirşik Şöleninde Buluştu

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının Maddi Katkıları ile Düzenlenen 8. Tirşik Şöleni Yoğun Katılım İle Gerçekleşti.

Andırınlılar 8.Tirşik Şöleninde Buluştu
Öğretmen evi alt  salonunda düzenlenen Tirşik Şölenine Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İlker ÇİTİL, İmran KILIÇ, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan GÜVENÇER Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muharrem ERANTEPLİ, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet TÜRKÖZ, Andırın Kaymakamı Mustafa MASLAK  Andırın Belediye Başkanı Baki TEZCAN, KSÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus TEMİZ, KSÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir SALTALI, Ak Parti Andırın İlçe Başkanı Şaban AVCI, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe KILIÇ, MHP İl Başkanı Süleyman ÖNER Kahramanmaraş İlim Yayma Cemiyeti Başkanı M. Ali ÖZTÜRK, Gaziantep İlim Yayma Cemiyeti Abdulemin YAPRAK, Osmaniye Andırınlılar Derneği Başkanı Yunus TEMİZ, Kahramanmaraş Kültür ve Tarih Platformu,  Kurum Müdürleri, çeşitli STK temsilcileri İle Kahramanmaraş’ta yaşayan Andırınlılar katıldı.Program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlandı.
Düzenlenen programın açılış konuşmasını Andırınlılar Dernek Başkanı Ahmet Kolutek yaptı. Kolutek yapmış olduğu konuşmada şölenlerin ve Tirşik Şöleninin öneminden bahsetti. KOLUTEK ayrıca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına ve sayın Bakan Mahir ÜNAL’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.


Ak Parti Milletvekilleri İlker ÇİTİL, İmran KILIÇ, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan GÜVENÇER ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muharrem ERANTEPLİ birer selamlama konuşması yaptılar.
Konuşmaların ardından Kahramanmaraş’taki Andırınlılara ve konuklara Tirşik ve Pilav ikramı yapıldı. Öğretmenevi alt salonunda gerçekleştirilen şölene katılımcıların büyük ilgi göstermesi nedeniyle davetlilerin bir kısmı yer bulmakta zorluk çekti.


Şölen Ankara Kızılay’da düzenlenen hain terör saldırısı münasebetiyle erken bitti. 
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1059