google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Afşin'e Trafik Eğitim Parkı

Afşin Belediyesi tarafından yapılan Trafik Eğitim Parkının açılışı gerçekleştirildi.

Afşin'e Trafik Eğitim Parkı

Afşin'deki öğrencilere, erken yaşlarda trafik eğitimi alması, trafik kurallarına karşı duyarlılık kazanması için Afşin Belediyesi tarafından Rabia Parkı içerisine yapılan trafik eğitim parkında temel trafik eğitimi verilecek.

Trafik eğitim parkurunun açılışında konuşan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, okullarda dördüncü sınıftan itibaren öğrencilere trafik dersinin verildiğini belirtti.

Öğrencilerin, Afşin Belediyesi tarafından yapılan trafik eğitim parkurunda teorik eğitimi pratiğe dönüştüreceğini ifade eden Akkurt, şunları söyledi:

"Sınıflarımızdaki derslerin yanı sıra okullarımızın bahçelerinde öğrencilerimize trafik eğitimi verme çalışıyoruz. Öğrencilerimiz trafikte yapılması gereken rolleri burada uygulayacak ve yaşama biçimi olarak benimseyecekler."

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven ise, çocuklara trafik eğitiminin küçük yaşlardan itibaren verilmesi gerektiğini belirtti.

Çocukların trafik eğitimi daha iyi almaları için böyle bir parkur yaptıklarını dile getiren Başkan Güven, "Burada elimizden geldiğince küçük bir şehrin trafik hayatını simüle etmeye çalıştık. Sembolik hastane, okul binası, üst geçit, yaya geçişi ve trafik sinyalizasyonları gibi bir şehirde ne olması gerekiyorsa onu yaptık. İnsanlarımıza trafik eğitimini en baştan, öğrenciyken verebilirsek kurallara saygılı ve trafik kazalarının en az yaşandığı bir ülke olabiliriz." diye konuştu.

Güven'in konuşmasının ardından trafik eğitim parkuruna gelen öğrenciler, akülü araçlarla deneme sürüşü gerçekleştirdi.

Programa, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İsmail Serhat Çakar, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

AA

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER