Afşin Derneğinde Seminer

Afşinder, İstanbul İtfaiyesi ile ortaklaşa dernek merkezinde üyelerini bilgilendirmek için “Yangında Yaşam Güvenliği” konulu temel yangın eğitimi düzenledi.

Afşin Derneğinde Seminer
 Afşinder, İstanbul İtfaiyesi ile ortaklaşa dernek merkezinde üyelerini bilgilendirmek için “Yangında Yaşam Güvenliği” konulu temel yangın eğitimi düzenledi.
Açılış konuşmasında Afşinder Başkanı Ahmet ARDIÇ dernek üyelerimizi bilgilendirmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Yangını Allah kimsenin başına vermesin ama bir tane faydalı yangın vardır. Oda Maraş ın kurtuluş mücadelesi sırasında Senem Ayşe yi hatırlamak gerekir. Fakir, elindeki tek varlığı evi, memleketin işgaline karşı yandaki evde işgalci kuvvetlerin mühimmat deposu olduğunu öğreniyor ve tek varlığı evini ateşe verip cephaneliği patlatarak kurtuluş mücadelesine destek vermiştir. Kendisini rahmetle anmadan geçemeyeceğim dedi.
İstanbul itfaiyesinde temel eğitim uzmanı olan hemşerimiz Orhan CANBOLAT 'ın verdiği seminerde katılımcılar yangın anındaki saniyelerin ne kadar önemli olduğunu öğrendi. Canbolat, seminer boyunca bazı slâyt, fotoğraf ve videolarla üyelere yangın anında ne yapmak gerektiğini, doğru bilinen yanlışları anlattı. Katı sıvı ve gaz yangınlarına karşı yapılması gerekenler, elektrik ve evsel yangınlara karşı detaylı bilgi verdi. Evlerde gaz kaçak detektörü ve yangın tüpünün mutlaka olması gerektiğini hatırlattı. Yangın tüpünün nasıl kullanılacağını uygulamalı gösterdi. Seminer sonunda katılımcılara yangın deprem ve ilkyardıma yönelik İstanbul İtfaiyesinin hazırladığı bilgilendirme kitapçığı dağıtıldı.
Program sonunda Afşinder Başkanı Ahmet ARDIÇ organizasyonda katkılarından dolayı İtfaiye Eğitim Uzmanı Orhan CANBOLAT a Teşekkür Plaketi verdi. İtfaiye Eğitim Uzmanı Orhan CANBOLAT ise böyle duyarlı davranan, üyelerine temel yangın eğitimi vermesine vesile olduğu için İstanbul İtfaiyesi tarafından düzenlenmiş Afşin Eshab ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği adına Teşekkür Belgesi Verdi. 


Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER