google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Afşin Belediyesi’nden Geleneksel Osmanlı Şerbeti İkramı

Afşin Belediyesi Regaip Kandili münasebetiyle Eshab-ı Kehf Külliyesine ibadet için gelen vatandaşlara geleneksel hale dönüştürdüğü Osmanlı Şerbeti ikram etti.

Afşin Belediyesi’nden Geleneksel Osmanlı Şerbeti İkramı
Kandillerin en yoğun kutlandığı Eshab-ı Kehf Külliyesine Afşin Belediyesi görevlilerince çadır kuruldu. Afşin Belediyesi Yatsı namazı sonrası vatandaşlara Osmanlı Şerbeti ikram etti.

Osmanlı Şerbeti dağıtımına katılan Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven:

"Regaip Kandili münasebetiyle artık geleneksel hale getirdiğimiz vatandaşlarımıza Osmanlı Şerbeti ikramlarında bulunuyoruz. Ayrıca kandil gecelerinde tüm vatandaşlarımızın Eshab-ı Kehf’te kandil geceleri atmosferini yaşayabilmeleri için de belediyemiz tarafından ücretsiz araçlar tahsis ediyoruz. Böyle güzel gün ve gecelerde Kandiller Manevi iklimlerin yaşandığı mübarek anlardır. Bu anlamlı gecede böyle bir hizmeti vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz için mutluyuz. Bu duygu ve düşünceler ile Afşin’imizin, Kahramanmaraş’ımızın, Ülkemizin ve tüm İslam âleminin Regaip Kandilini kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum" ifadelerinde bulundu.

Afşin Belediyesinin ikramını gören vatandaşlar memnuniyetlerini ifade ederken, dağıtılan Osmanlı Şerbeti büyük ilgi gördü.
Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2016, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER