Afşin Alpaslan Mahallesi Sokak Sokak Yenileniyor

Afşin Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi KASKİ Ekiplerinin İçme Suyu Alt Yapı yenileme çalışmalarının tamamlandığı yerlerde üst yapı yenileme çalışmalarına hızla devam ediyor.

Afşin Alpaslan Mahallesi Sokak Sokak Yenileniyor
Alpaslan Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde zemin düzenleme işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sıcak Asfalt kaplama çalışmalarının yapıldığı sokakta Afşin Belediye Başkanı Mehmet fatih Güven İncelemelerde bulundu.YENİ SICAK ASFALT ÜRETİM TESİSİ HİZMETTE
Çalışmaları yerinde inceleyen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven şunları söyledi,” Alpaslan Mahallesinde Bu hafta alt yapısı hazırlanan yolları konuşmuştuk. Şu anda sıcak asfalt çalışmaları yapılıyor. Kahramanmaraş’ta bölgenin ikinci büyük tesisi olan asfalt plentini 2 gün önce hizmete sunduk. Deneme üretimleri başarılı oldu. Şu anda hızlıca yollarımızı yapıyoruz. Saatte 160 ton üretim kapasitesine sahip Asfalt plenti tesisimiz Afşin’imize hayırlı olsun. Afşin’de 236 kilometre altyapı yenileme çalışmaları yapılacağını düşünürsek bunun Afşin’imizdeki yolların tamamının kazılacağı anlamına geliyor. Alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yerlerde Gerekli zemin çalışmalarını yaptıktan sonra derhal Üst yapı çalışmalarına başlıyoruz. Bu sene inşallah amacımız rabbim izin ve fırsat verirse en azından tüm mahallelerimizdeki ana arterleri bitirmek” dedi.İçme suyu alt yapı yenileme çalışmalarının tamamlandığı noktalarda üst yapı çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Başkan Güven şu sözlerle konuşmalarına devam etti,” Bu arada dediğimiz gibi KASKİ’nin çalışmalarını takip ediyoruz. Alt Yapı çalışmalarının bittiği yerlere hemen giriyoruz. Alpaslan Mahallesi seçim zamanında oy istemeye utandığım bir mahalle. Belediye hizmetlerinin yeterince yapılmadığı bir mahalleydi. Mahalle sakinlerimizden sadece dua istemiştik oy isteyememiştik. İnşallah bundan sonra rahat rahat vatandaşlarımızdan destek isteyebiliriz Alt yapı ve Üst yapı sorunları bu yılsonuna kadar tamamen halledilecek inşallah. Diğer mahallelerimizde de öyle, Efsusturan, Kale, Gaziosmanpaşa, Alpaslan mahallelerimizde tüm çalışmalarımız devam ediyor. Gerek Sıcak asfalt kaplama çalışmaları, gerekse parke taşı kaplama çalışmaları ile Yeşilyurt Mahallesi ile Beyceğiz mahallesinde alt yapı çalışmalarına yeni girildi. İnşallah oralara da gireceğiz tamamlanmasının ardından. Halkımızdan dua bekliyorum ki çalışmalarımızı yapabilelim. Şu an duaya ihtiyacımız var başka bir şeye ihtiyacımız yok. Servet sahibi rabbim zaten bir şekilde önümüzü açıyor. Ben tekrar şunu söylemek istiyorum her zaman dediğim gibi her şeyi rabbim yaptırıyor. Oku attıranda, isabet ettirende Rabbimdir” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER