43 Yıl Sonra Büyükşehir Sayesinde Dışarı Çıktı

Yıllardır sadece ağız üstü yatabilen ve başka hiçbir hareket edemeyen 43 yaşındaki Safire Seyfioğlu’nun özel tertibatlı tekerlekli sandalyesi Büyükşehir Belediyesi Engelliler şube Müdürlüğü tarafından kendisine hediye edildi.

43 Yıl Sonra Büyükşehir Sayesinde Dışarı Çıktı
Andırın’da yaşayan 43 yaşındaki Safire Seyfioğlu’nu evinde ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü ilginç bir diyalog sonrası özel tertibatlı tekerlekli sandalyeyi hediye etti.

Konu ile ilgili olarak yaşanan ilginç diyalogu aktaran Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un sosyal medya hesabında akülü ve tekerlekli sandalye dağıtıldığını gören Berna Tekin hanımefendi sosyal medya üzerinden bize ulaşarak Safiye Hanım’ın durumunu izah etti. Biz de gerekli bilgileri alarak Andırın’a hareket ettik ve gerekli incelemelerimizin ardından Safiye Seyfioğlu için gerekli özel tertibatlı sandalyeyi kendisine hediye ettik” diye konuştu.Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi Yeşilova Mahallesi’nde Matematik Öğretmeni olan Berna Tekin, dört yıl önce tanıştığı Safire Hanım’a okuma yazma öğretmeye çalıştığını ve daha sonraları da kendisinin resim merakı olduğunu ve zaman zaman resim ve boyama kitapları götürdüğünü ifade etti.

Safire’nin durumuna çok üzüldüğünü ve neler yapabileceğini düşünürken, sosyal medya üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un bir programda engelliler için sandalye dağıtım törenini gördüğünü ve bunun üzerine sosyal medya üzerinden Engelliler Şube Müdürüne mesaj yazdığını ve Safire’nin durumunu anlatarak, annesi ile yalnız yaşadığını ve sadece yüzüstü yatabildiğini ve başka hiçbir şekilde hareket edemediğini ve yıllardır eve hapsolduğunu belirtti.Safire Hanım için özel bir sandalye olması gerektiğini düşünerek: “Bu konuda Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü’ne ulaştım ve onların yaptığı gerekli incelemelerin ardından özel tertibatlı sandalyeye kavuşturduk. Çok mutluyuz. Bayram öncesi böyle bir imkandan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a  ve  emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinin Yeşilova Mahallesinde 73 yaşındaki annesi ile yaşamakta olan 43 Yaşındaki doğuştan engelli olan Safire Hanım, ise yıllardan beri eve hapsolduğunu ve özel tertibatlı tekerlekli sandalyeye kavuşması ile ilk defa dışarı çıkan ve sevinci yüzüne yansıyan Safire Seyfioğlu ‘Şu an çok mutluyum. Çok teşekkür ederim’’ diyerek mutluluk gözyaşları döktü.Özel tertibatlı sandalyeye kavuşan Safire Seyfioğlu, Matematik Öğretmeni Berna Tekin tarafından sandalye ile gezdirilirken, mutlukları gözlerinden okunuyordu.
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER