Global Dünya

Hafta sonu: Avrupa ve çeşitli ülkelerde ki Maraşlılarla sohbet ettim.

Maaş + et + ekmek + geçim şöyle fiyatlara baktım, dünyamız Global küçük bir köy haline gelmiş.

Bir ülkede et ucuz, ekmek pahalı, bir ülkede et ucuz, ekmek ucuz, gıda ucuz, ev kirası, genel ihtiyaçlar çok pahalı, bir ülkede ucuzluk var maaşlar çok düşük tüm bunları harmanlama yaptığımızda üst üste koyduğumuzda, Türkiye’mizde bir bolluk bir bereket var!

Osmanlı yeniden: Kurtuluş Dizisi gibi ayağa kalktığını fark eden Global dünyadaki komşularımız, bizi içerden dışardan yıkmak için çeşitli oyunlar sergiliyorlar.

CHP de son bir hafta içinde yaşayanlar, iç ve dış olaylar, tüm bunlara bir pencereden bakma yerine global bakmak gerekir.

Lübnan'da herkes Türk bayraklarıyla sokağa indi

Lübnan'da yaşanan protesto eylemleri devam ediyor. Protestolarda Osmanlı Devleti'ni terör devleti olarak nitelendiren Lübnan Cumhurbaşkanı'na bir gösterici tepki gösterdi.

Lübnan halkı 17 Ekim'den bu yana sokaklarda hükümeti protesto ediyor. Protestocuların taleplerinin yerine getirilmeye başlanmasıyla protestolar dinmişti.

Ancak Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun'ın "Eğer yönetimde beğendikleri kimse yoksa çekip gitsinler." açıklamasından sonra göstericiler tekrar eylemlere başlayarak, Beyrut ve bazı illerde yolları kapatmışlardı.

OSMANLI'YA TERÖR DEVLETİ DEMİŞTİ

Michel Aoun, 1 Eylül tarihinde twitterdan yaptığı paylaşımda Osmanlı'yı "terör devleti" olarak nitelendirmişti. Sosyal medyadan paylaşılan görüntülerde, Lübnanlılar ellerinde Türk bayraklarıyla, Aoun'un bu hakaretine cevap veriyorlar.

FRANSIZCA YERİNE TÜRKÇE KONUŞURDUN

Gösteriler sırasında bir Lübnanlı, "Herkes şunu bilsin, Ortadoğu'ya ve Lübnan'a ilk demiryolunu inşa eden Osmanlı Devleti'dir. Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; Osmanlı işgal devleti olsaydı şuan Fransızca yerine Türkçe konuşurdun." diyerek Aoun'a cevap verdi.

OSMANLI BİZİM ECDADIMIZDIR

Sözlerine devam eden Lübnanlı, "Osmanlı bizim ecdadımızdır. Okullarımızı, mabetlerimiz ve Kur'an kurslarımızı inşa ettiler. Onlar işgalci değiller. Kaderin cilvesine bakın, şuan hükümetimizin oturduğu İçişleri Bakanlık Binası'nı Osmanlı inşa etmiştir." ifadelerini kullandı” diyor.

Bu bilgileri niye yazdım: Global dünyamızda artık herkes gerçekleri göre biliyor, birileri Türkleri, Osmanlı’yı karalasa da, birileri ,” Türkiye güvenilir ülke değil, Türkiye de mal ve can güvenliği yok, Türkiye gelmen, yatırım yapman!” dese de Türkiye ve Osmanlı dünya Müslümanları çok iyi tanıyor.

İslam ülkelerinde: yöneticiler, Haçlıların kuklası, batı hayranı, ABD uşağı ancak halk ise Müslüman Allah diyor, Halife diyor, Osmanlı diyor, Türkiye ağabeyimiz diyor.

Bunu gören batı ise: Türkiye deki televizyonları, gazeteleri, radyo ve İnternet medyası ile sürekli şunu vurguluyor.

“ Fakirlik – yoksulluk, Cumhurbaşkanlığı Sarayı “ fakir ve zengin ayrımı, ekonomik dar boğaz – isyan eden halk, intihar eden halk vurgusu sürekli yapılıyor.

Oysa 30-40 yıldır ABD, AB ülkelerinde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve 2-3 yılda bir Türkiye gelen vatandaşlarımız şunu söylediler:

“ Cumartesi bahçeli evler pazarına gittim, 100 TL harcadım, evin tüm meyve ve sebze ihtiyacını aldım. Benim yaşadığım ülkede bu paraya bir dal maydanoz zor alırdım,” diyor ve ekliyor Türkiye de bereket var huzur var ucuzluk var.

Sevgili arkadaşlarımız: THY dünyada bir numara hizmet ve kalite yönünden üzerine bir hava yolu şirketi yok, Türkiye de dünyada bir numara 20-30 sene önceki Türkiye yok bugün Türkiye bir çok dünya ülkesinden daha güzel daha Modernin çağdaş bir ülke diyorlar.

Yurt dışından global dünyadan böyle görülüyor ama biz içerdekiler bunu böyle göremiyoruz. Mesele de burada kör düğüm oluyor.

İyi günler…

YORUM EKLE