Zeytinler, Satıcıların Yüzünü Güldürüyor

Zeytin ve zeytinyağı üretiminde geçtiğimiz iki yıl Kahramanmaraş Bölgesinde hüsran yaşayan üreticiler, bu yıl hâsılattan umduğunu buldu.

Zeytinler, Satıcıların Yüzünü Güldürüyor
 Kahramanmaraş’ta Bu yıl zeytin ağaçlarının fazla vermesinden dolayı şehrin her köşesinde zeytin sergileri açıldı. Kurulan her sergide yaklaşık 5,10 çeşit zeytin bulunurken, kilosu 2.50 TL ile 5 TL arasında satışa sunuluyor. Bin evler Mahallesinde Kurulanan Cuma Pazarında Sergilerde sunulan bu zeytinler birkaç gün İçerisinde tonlarca satıldığını söyleyen Satıcılar bu rakamlardan bir hayli memnun durumda görünüyorlar.


Bin evler Mahallesinde Kurulanan Cuma Pazarında zeytin satışı yapan esnaflar, yapılan satışlardan memnun kaldığını dile getirerek, “Satışlar normal fiyatlara baktığımızda zam yiyen bir fiyat yok şuan normal. Gerçekten şuan da bu yılki zeytinler daha da güzel. Herhangi bir kurutma falan da yok bunu millet gönül rahatlığı ile gelip alabilir. Bunda herhangi bir çekinme olmasın, hazır zeytinden daha iyi diyebiliriz. Fiyatlar güzel, geçen yıl biraz daha azdı verim az olduğu için fiyatlar yüksekti. Bu sene fiyatlar 2.50 liradan 3,5 liraya kadar hata 5 liraya kadar zeytin yani bu da normal bir şey zaman göre normal yani bence kendilerinin de yapması daha da doğal daha da temiz tavsiyemizdir yani. Verimler güzel de egeden olmadığı için Nizip’ten Şanlıurfa’dan talep çok yani batıdan buraya talep çok.” dedi.


HABER İsmail BOZDOĞAN
Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2015, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER