google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı

Capital Dergisi’nce bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” listesinde, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu altıncı sırada yer aldı.

Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı
Özlem Aydın Ayvacı’nın gerçekleştirdiği çalışmada, SANKO Holding’in, bu yıl ilk kez verilerini paylaşarak gönlü zenginler araştırmasına dahil olduğuna dikkat çekiliyor. 

“En Çok Bağış Yapan İş İnsanları” listesinde altıncı sırada bulunan SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, eğitimden sağlığa pek çok alana kaynak ayırdıklarını belirtirken, “daha fazla imkanı olsaydı hangi sorunla ilgileneceğini” şöyle anlatıyor:

“Bu kaynağı ülke olarak tavan yapmış motivasyon eksiğimizi gidermede kullanırdım. Maalesef millet olarak kötümser halimizden bir türlü kurtulamıyoruz. Mutluluğumuzu artırmak için daha refah, daha müreffeh bir ülke inşa etmeliyiz. Bunu sağlamak için de iyi yetişmiş politikacılara, devlet adamlarına, öğretmenlere, öğrencilere, mühendislere, ekonomistlere, velhasıl insana ihtiyaç var. 

Toplumda yüksek değerleri olan büyüğüne saygılı, küçüğüne sevgi dolu, yaşadığı topluma ve çevresine daha duyarlı bir toplum olmalıyız. Neden hızlanamıyoruz, neden gecikiyoruz. Bunun için eğitimli, donanımlı ve motive olmuş insana ihtiyaç var. Türkiye’nin en büyük eksiği motivasyondur. Toplum olarak motivasyonumuz çok düşük seviyede. Kime dokunursan bin dert dinliyorsun.”

Konukoğlu, “Bu ülkenin taşı, toprağı, topu, tüfeği, sanayisi, esnafı, tüccarı, işçisi, köylüsü var. İhtiyacımız olan tek şey, sorunlarımızı çözebilmek için ulus olarak silkinme, iyi bir motivasyonu yakalamaktır” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER