Suya Zam Yok!

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdarisi Genel Müdürü Mustafa Altunok, büyükşehir ile birlikte beldelerin kuruma 160 milyon borçlarının devredildiğini, yapılanma ile birlikte bunun ancak 30 milyonunun ödendiğini söyledi ve suya zam olmadığı müjdesini verdi.

Suya Zam Yok!
 Belde belediyelerinden aktarılan 160 milyon liralık borç sebebiyle sıkıntı yaşadıklarını, buna rağmen hizmetlerinde aksama olmadığını belirten KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok, su borçlarının tahsilatında gecikme olması nedeniyle göreve geldiği günden bu yana ilk kez su borcu olanların sayaçlarını kapatmaya mecbur kaldıklarını, çünkü kurum olarak kendilerinin de rutin ve müteahhide ödemeleri bulunduğunu ifade etti.

Şehir içi su şebekelerinin eski olması nedeniyle su kaçaklarının da olduğuna dikkat çeken Altunok, bazı muhtarların bağ-bahçelerindeki suyu sattıklarına ilişkin yasa dışı eylemlerinin de olduğunu belirterek, haksız kazanca  meydan vermeyeceklerinin altını çizdi.

Haftalık gazete sahipleri ile bir araya geldiğinde, KASKİ yatırımlarından örnekler ve bilgiler veren Genel Müdür Altunok, kurumun kışa hazır olduğunu belirtmeden geçemedi.

   

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER