Ramazanoğlu: Kredilerinde Eş Rızası Kaldırıldı

Gümrük Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek, yasalaştı.

Ramazanoğlu: Kredilerinde Eş Rızası Kaldırıldı

Yasalaşan kanun maddeleri içinde yer alan ve esnafların kullandıkları kredilerde eş rızasının aranması şartını kaldıran madde hakkında AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Yıldırım Ramazanoğlu yazılı bir açıklama yaptı.

Ramazanoğlu açıklamasında ‘’ticaret siciline kayıtlı ticari işletmenin sahibi veya ticaret şirketinin ortak ya da yöneticisi tarafından işletme veya şirketle ilgili olarak verilecek kefaletler, mesleki faaliyetleri ile ilgili olarak esnaf ve sanatkarlar siciline kayıtlı esnaf veya sanatkarlar tarafından verilecek kefaletler,  Kamu Sermayeli Bankalar Tarafından Yürütülen Faiz Destekli Kredi Kullandırılmasına Dair Kanun kapsamında kullanılacak kredilerde verilecek kefaletler ile tarım kredi, tarım satış ve esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri ile kamu kurum ve kuruluşlarınca kooperatif ortaklarına kullandırılacak kredilerde verilecek kefaletler için eşin rızası aranmayacak’’ dedi.

Esnaf kesiminden bu durumun düzeltilmesi konusunda çok talep geldiğini söyleyen Milletvekili Ramazanoğlu, TBMM’de kabul edilerek yasalaşan bu maddenin Cumhurbaşkanının onayının ardından Resmi Gazetede yayınlanmasıyla yürürlüğe gireceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2013, 23:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER