google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Öksüz: Birliktelik Çarkları Daha Hızlı Dönderiyor

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hanifi Öksüz; “Siyaset ve iş dünyasının birlikteliği çok önemli. Bu birliktelik sayesinde çarklar daha hızlı dönüyor” dedi.

Öksüz: Birliktelik Çarkları Daha Hızlı Dönderiyor
 Bir dizi açılış ile Kültür ve Turizm Çalıştayına katılan Bakan Ünal, Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD)’ın düzenlediği “Biz Ne Yapabiliriz” kahvaltı programına katıldı. Burada bir konuşma yapan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclis Başkanı Hanifi Öksüz, Kahramanmaraşlı sanayicilerin ne terörden nede suni gündemlere takılıp kalmadığını inadına yatırım yaptığını söyledi.

“Kahramanmaraş olarak bizim bir bakanımızın olması bizim en büyük sevdamızdı” diyen Öksüz: “Bir hemşerimiz olarak, Kahramanmaraş’a bu bakanlığı kazandırdığı için bu gururu kazandırdıkları için Sayın Mahir Ünal’a teşekkür ediyorum” dedi.

İNSAN KAYNAĞINI ARTTIRMAMIZ LAZIM

Meclis Başkanı Öksüz, Kahramanmaraş olarak insan kaynaklarına daha çok önem verilmesi gerektiğini belirterek şöyle konuştu: “Sayın Bakanımızın önceki gün akşam yaptığı toplantıyı dinledim. Bu konuşmadan 3 mesaj çıkardım. Bunlardan bir tanesi, Kahramanmaraş olarak insan kaynaklarımızı artırabilmemiz yönünde. Mesleğimiz iş adamı, sanayici olunca ben her konuyu o yönden ele alıyorum. İnsan kaynaklarımızın gelişmesi, şirketlerimizi gelişmesi, Kahramanmaraş’ın daha hızlı sanayileşmesi, ikinci neslin daha iyi yetişmesi açısından çok önemli. Gerçekten bu Kahramanmaraş’ın ciddiyetle ele alması gereken bir konu.”

BİRLİK VE BERABERLİK

Sanayiciler arasında gerçekleşecek birlik ve beraberlik ile daha çok yatırım yapılabileceğine vurgu yapan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclis Başkanı Hanifi Öksüz şunları dile getirdi: “Sayın bakanımızın ikinci mesajı ise sanayiciler arasındaki birlik ve beraberlik. Birlik ve beraberlik olursa, şirketlerimizde ortaklıklarımız devam eder, sermayeler birleşir, daha büyük sanayi yatırımlarına girme imkanımız olur. Gücümüzü ve enerjimizi arttırmış oluruz

YEREL YÖNETİMLER

Bir diğer konu ise Kahramanmaraş’ta ki yerel yönetimler, iş adamları ve siyasetçilerimizin arasındaki birlik ve beraberlik. Burada oluşturulacak enerji ile Kahramanmaraş’ımız çok büyük mesafeler kat edecektir.

TAŞIDIĞIMIZ SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDEYİZ

Kahramanmaraş sanayici ve iş adamları olarak taşıdığımız sorumluluğun bilincindeyiz. Çok ciddi görevlerimiz var. İstihdam sorunumuzu çözmek, daha çok vergi ödemek, daha çok ihracat yapmak gibi. Bütün iş adamlarımız kendi ölçeklerinde yatırım yapmak için çalışıyor. Ülkemizin bazı sıkıntıları var. Sosyal medyaya bakıldığı zaman Türkiye çirkin söylemler ile karşı karşıya. Güneydoğu’da yaşanan olaylar. Ama Kahramanmaraşlı sanayiciler olarak bunların hiç birisi bizi yıldırmayacak. Yatırımlarımıza daha hızlı bir şekilde devam edeceğiz.

Ülkemizde yaşanan bu sıkıntıların en kısa zamanda biteceğine inanıyorum. Biz sanayiciler olarak, bu işleri, yatırımları yaparken siyasetçilerimizin ve sizin desteğinize çok ihtiyacımız var. Sanayileşme konusunda ciddi desteklerinizden dolayı teşekkür ederim. En son yeni OSB sanayi bölgesinde büyük desteğiniz oldu. Yeni yatırımcılara parsel dağıtımını da gerçekleştirdik” 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2016, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER