Gemci; İhracat Normale Dönüyor

Kahramanmaraş Gaziantep yolu Karacasu mevkinde bulunan Gemciler Güven Metal San. Tic. A.Ş. yönetim kurulu başkanı Osman Gemci,” Yılbaşından bu yana dünya da devam eden global kriz bizi de etkiledi.. ancak bugünlerde normale dönmeye başladığını,” söyledi.

Gemci; İhracat Normale Dönüyor
Türkiye de ki 2. Büyük 500 sanayi kuruluşu içinde yer alan ve Kahramanmaraş’ın tek bakır işletme fabrikası olan Gemciler Güven Metal üretimini yaptığı ürünlerin iç piyasa ve yurt dışına ihracatını yapan Osman Gemci gazetemize yaptığı açıklamada: “ 6 yıldır ihracatta birincilik ödülü alıyoruz, ve daha çok mal üretimi yaparak yurt dışına ihracat yapmaya ve ülkemize döviz girdirmeye çalışıyoruz.
   
 2015 yılının başından beri Dünya da bir kriz var bu sebeple Türkiye ‘in de ihracatında düşüş vardı, ancak son günlerde bu normale dönmeye başladı. İnşallah önümüzdeki günlerde açığı kapatarak Türkiye’in 2023 hedeflerini yakalamak için koşuyoruz..
     
Demir dışı metal ihracatında : 2014 yılında 4 Milyar 236 milyon 502  bin dolarlık ihracat yaptık.. 2015 yılının ilk 7 aylık döneminde ise Demir Dışı Metal ihracatımız :  3 Milyar 658 milyon 983 bin dolar 

Osman Gemci: “ Kahramanmaraş Tekstil, Çelik, Bakır başta olmak üzere hemen her sektörde kurmuş olduğu tesisleri ile iç piyasaya mal ürettiği gibi yurt dışına da ihracat yapan bir ilimiz, ancak biz Türkiye olarak çok çalışıp çok mal yaparak dünyaya satmak zorundayız, ekonomimizin güçlü olması, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu 2023 vizyonunu yakalamamız için ihracat yapmak zorundayız..

Katma değeri yüksek ürünler üretip dünyaya satmak zorundayız, ülkemizin bunu ihtiyacı var inşallah ülkemizin başındaki şu terör belası biterde sanayicimiz işine bakar,” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2015, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER