Eş Rızası Kalktı, Faizler Düştü

S.S. Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Kahramanmaraş Bölge Birlik Başkanı Ali Rıza Kekeç’ten esnafa iki müjde birden.

17 Mart 2013 Pazar 16:42
Eş Rızası Kalktı, Faizler Düştü
 EŞ RIZASI KALKTI

Başkan Ali Rıza Kekeç, yaptığı açıklamasında; “Hükümet geçtiğimiz yıl, aile bütünlüğünü koruma amaçlı getirdiği  düzenlemeyle, kredi kullanan kişilerin herhangi bir borç ilişkisine kefil olmaları gerektiğinde eşinin onay vermesini zorunlu tutuyordu. Yani eş imzası şart koşulmuştu.

Bu durum esnaf ve sanatkarımız için büyük sıkıntılar oluşturyordu. Hatta, bu uygulama ile aile içi huzursuzluklar yaşandığı haberlerini bile duyuyorduk.

Ensaf ve sanatkarımızdan bize gelen şikayet ve talepler doğrultusunda genel merkez ve bakanlıkla görüşmelerimiz neticesinde eş rızası uygulamasını bitirdik. Bundan sonraki uygulamada çıkan kanunla birlikte  esnaf ve sanatkarımız kredi kullanırken yada kefalet durumunda eş rızası aranmayacak” dedi.

KREDİ FAİZLERİ DÜŞTÜ

Kredilerde limit ayırmı yapmaksızın yıllık faiz oranlarının  % 4’e düştüğü bilgisini veren Başkan Ali Rıza Kekeç, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “S.S. Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatiflerimizin kuruluş amaçları, esnaf ve sanatkara en ucuz krediyi vermek ve onların ticari hayatını kolaylaştırarak ekonomik anlamda büyütmektir.

Yine esnaf ve sanatkarımızı düşünerek en düşük faizli krediyi vermek için verdiğimiz mücadelemiz boşa çıkmadı.

Bundan önceki uygulamalarda 25 bin TL’ye kadar olan kredilerde % 6, 25 bin TL üzerindeki kredilerde ise %7,8 faiz oranı uygulanıyordu.

Gayretlerimiz sonucunda, bundan sonra esnaf ve sanatkarımızın kullanacağı kredilerde limit ayrımı yapmaksızın yıllık faiz oranı % 4 olarak, 4 yıllık ödeme tercihinde ise % 5  oranında faiz uygulanacak.

Bu uygulamayla birlikte esnafımızın rahat bir nefes alacağını düşünüyorum” dedi 

Başkan Ali Rıza Kekeç; “Esnaf ve sanatkarımız için mücadele etmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifinden Kredi Kullanmak İçin Gereken Şartlar:

Vergi levahsı. 5 bin TL üzeri için yeterli olabilecek şekilde teminat (Araç rehini veya Gayrimenkul ipoteği) 2 tane şahıs kefaleti.

Kredi talebini takip eden hafta içerisinde kredisi onaylanan ortakların ödemesi yapılıyor ve plasman sıkıntısı yok.  

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
e-devlet Linkleri
E-Gazete
  • ÖZGÜR HABER - 29 Nisan 2011 Manşeti
Karikatür
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner355

banner79

banner185

banner125

banner80

banner44