google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

ÇIRAKBOYA Dünya Markası Olma Yolunda

Kahramanmaraş’ta 30 yıldır hizmet veren Çırakoğlu Grup, ahşap mobilya, cam ve pvc üretiminin yanı sıra boya üretimine de başladı. Boya fabrika yapılanmasını tamamlayan Çırakoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Çırak, “Ustaların yeni tercihi olan Çırakboya ile Kahramanmaraş’ı Türkiye markası, Türkiye’yi de dünya markası yapmaya kararlıyız” dedi.

ÇIRAKBOYA Dünya Markası Olma Yolunda
  Çırak, inşaat sektörünün kentte hızla gelişmesinden dolayı boya eksikliğini fark ettiklerini söyledi. Bu yüzden Çırakboya fabrikasını kurduklarını ifade eden Çırak, kendi ürettikleri boya ile dünyayı renklendirmeyi hedeflediğini kaydetti. Çırak, “Çırakoğlu grup olarak yaptığımız inşaatlarda ve projelerde farklı boyaları satıyor ve kullanıyorduk. Ben ‘Diğer boya markalarını satmayacağım, boyada kendi markamı oluşturacağım dedim ve oluşturduğum Çırakboya markasıyla piyasada en kaliteli boyaya eşdeğer boya üreteceğim’ dedim. Ve bu işi başardım. Kahramanmaraş’ta 1 numara olmaya doğru gidiyoruz” dedi.

 DÜNYA STANDARTLARINI YAKALADIK
 Boyanın kalitesini formülün iyi uygulanmasına bağlayan Çırak, “”Boyadaki formülü iyi uygularsan piyasadaki en kaliteli boyayı üretirsin.Üretmemen için hiçbir sebep yok. Biz çok iyi bir formül yakaladık. Türkiye standartları değil dünya standartlarını yakaladık. Çünkü boyayı kullanan ustalar vemüteahhitler aradığım boya bu diyor”” diye konuştu.

 600 metrekare kapalı, 550 metrekare açık üretim alanına sahip Çırakboya’nın günlük üretim kapasitesi istek ve sipariş olduğu zaman 12 saatte 20 ton olduğunu, bunun da 1000 kova boyaya eşdeğer olduğunu belirten Çırak, “Şu anda bizden istenene günlük satışımız bin kova olmadığı için, o satış limitini yakalayamadığımız için çıkarmıyoruz, zamana ve çok noktada olmaya bağlı bir durum, yakın zamanda çok noktada olacağız” ifadelerine yer verdi.

 DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ
 Çırakboya ile Kahramanmaraş’ın Türkiye’de marka olmasına, Türkiye’nin de dünyada marka olmasına çalıştıklarını vurgulayan Çırak, “O kadar iddialıyım. Bu kadar iddialı olmama sebep olan şey Allah’ın yardımı ve yaptığımız işlere güvencimin tam olmasıdır. Biz bu yardımı hissediyoruz. Yoksa düşük bütçelerle o kalitede boya çıkarmak ve formülü yakalamak kolay değil. Çünkü boyada formüldür sizi bir numara yapacak olan” dedi.

 Kahramanmaraşlıların hiçbir boya markasını tercih etmeden Çırakboya’yı tercih etmesin gerektiğini kaydeden Mehmet Ali Çırak şöyle konuştu:
 “Kendi yerli üretimimize sahip çıkmalıyız. Boya kalitesizse almasınlar. Ama boya kaliteliyse marka partizanlığı yapılmamalıdır.Çırakboya’yı almaları lazım. Çünkü bu boya Kahramanmaraş’ın boyası, Türkiye’nin boyası.”

 Boyanın avantajlarına da değinen Çırak, piyasadaki boyalarla kıyasla Çırakboya’nın yaklaşık yüzde 50 oranında avantajlı olduğunun altını çizdi. Çırak, “Piyasadaki en kaliteli boyaya yakın boya. Avantajlı da. En az yüzde 35 daha ucuz. Metrekare hariç. Metrekare de hesap edildiği zaman bu rakam yüzde 50’yi bulur. Metrekare ve fiyat bazında değerlendirildiğinde yüzde 50 kar ediliyor. Dünya markası olma yolunda ilerliyoruz bu kadar iddialıyız, Boyamız kalite olarak Dünya’da markalaşmış boyaların kalitesinde olmasa bu kadar iddialı konuşamayız. Hatta bizim boyamız markalaşmış boyalardan da yüzde 50 daha ucuza geliyor. Tercih etmemek için hiçbir sebep yoktur, aklın yolu tektir diyorum” diye konuştu.

 YABANCI İSİMLE ÇIKARSAYDIK HEPSİNİ SOLLARDIK
 “Biz boyamızın adını Çırakboya değil de yabancı isim altında çıkarsaydık diğer markaların hepsini çoktan sollamış olurduk” iddiasında bulunan Mehmet Ali Çırak, sözlerini “Ama ben Türk ismi olsun, kendi markamız olsun istedim. Bu kalitede onları kullanmak isteseydim 1 numaraydım. Ben onların adıyla değil kendi ismimizle markalaşmak istiyoruz. Bu hususta kararlıyız kaliteyi bu isimle Dünya’ya taşıyacağız.”diye sürdürdü.

“Kahramanmaraş’ta şu anda 9 yerde fabrika satış noktası oluşturduk” diyen Çırak bunun bayilikten daha avantajlı olduğunu söyledi. O yüzden Kahramanmaraş’ta bayilik sistemi düşünmediklerini ifade eden Çırak, “Fabrika satış noktaları oluşturmaktayız. Kendi konseptimizde kendi ürünlerimizi satmayı düşünüyoruz” Ülke genelinde bayilik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor."dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2015, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1390

banner1393

banner1391

banner1392

banner1394

banner1395

banner1398

banner1400

banner1378

banner1388

banner1389

banner1387

banner1386

banner1385

banner1384

banner1383

banner1382

banner1381

banner1380

banner1377

banner1363

banner1370