google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Zirve Üniversite’sinden Güvenlik Stratejileri

Zirve Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans programlarına bir yenisi daha ekledi. Daha önce İş Sağlığı ve Güvenliği, Sağlık , Kamu ve Özel Hukuk alanlarında yüksek lisans programı açan Zirve Üniversitesi son olarak Güvenlik Stratejileri alanında program açtı.

Zirve Üniversite’sinden Güvenlik Stratejileri

Zirve Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Aydın İpek, “Güvenlik, toplum yaşamında yasal düzenin aksamadan yürütülmesi, kişilerin korkusuzca yaşayabilmesi için bireysel ve kurumsal olarak sahip olunan ve olunması için yapılan çalışmaların tümüdür. Bizde Zirve Üniversitesi olarak Güvenlik Stratejileri yüksek lisans programını açtık.” dedi.

 Güvenlik hizmetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan İpek, “ Kişilerin, grupların ve toplumun en temel ihtiyaçlarından oluşan güvenliğin sağlanması konusunda ulusal düzeyde veya uluslararası düzeyde yapılan çalışmalardan oluşur. Günümüzde, hızla değişim gösteren güvenlik sorunlarının anlaşılabilmesi ve bu sorunların çözümüne ilişkin çalışmaların yapılabilmesi için disiplinler arası eğitim programlarına ihtiyaç giderek artmaktadır.” diye ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2014, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER