google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Yenişehirlioğlu KSÜ’de Okurları İle Buluştu

Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Genç Girişimciler Öğrenci Topluluğu ve ÜNİAK Birimi tarafından organize edilen ‘Gençlik ve İdealizm’ konulu söyleşide ünlü Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu KSÜ’lü okurları ile buluştu.

 Yenişehirlioğlu KSÜ’de Okurları İle Buluştu

Genç Girişimciler Öğrenci Topluluğu ve ÜNİAK Birimi tarafından KSÜ Avşar Yerleşkesi içerisinde bulunan Senem Ayşe Konferans salonunda yapılan programa KSÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. İsmail Bakan, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Türkiye’de ‘Beyaz Usta, Siyah Çırak’,‘Kerime’,‘Son Hasat’, ‘Aşk Cephesi’ gibi birbirinden güzel romanlara imza atan Yazar Yenişehirlioğlu, öğrencilere aşkı tarif ederek aşktan ve ideallerden bahsetti. İdealizme ise Çanakkale savaşında yaşananlardan örnekler veren Yazar Yenişehirlioğlu öğrencilere de nasihatlerde bulunmayı ihmal etmedi. Öğrencilerden gelen soruları cevaplayan Bahadır Yenişehirlioğlu’na program sonunda Rektör Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan tarafından günün anısına Maraş işi ceviz oyma sandık hediye edildi. Program sonunda kitaplarını imzalayan ve hayranları ile bol bol fotoğraf çektiren Yazar Yenişehirlioğlu: “Bu güzel organizeyi yaparak beni burada misafir eden, bizden ilgilerini esirgemeyen Sayın Rektörüm Mehmet Fatih Karaaslan ile benimle iletişime geçerek, Kahramanmaraş’a davet eden ÜNİAK Birim Başkanı Abdurrahim Kırkgeçit’e teşekkür ediyorum” dedi.  

 YAZAR BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU KİMDİR?

1962 Akhisar doğumlu olan Bahadır Yenişehirlioğlu, 1979 Yılında Manisa Akhisar lisesini bitirdikten sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 1985 yılında mezun oldu. Daha sonra Manisa\Akhisar da serbest Avukat olarak çalışmaya başladı. Çin, Fransa, İspanya, İsviçre, İtalya, Almanya, İngiltere, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan,  Fas, Tunus, Mısır, İran, Pakistan, İsrail, Suudi Arabistan, Ürdün, Suriye, Dubai, Bahreyn gibi ülkelerde halklar ve toplumlar üzerinde araştırmalarda bulundu. Ulu camii Eğitim ve Kültür Vakfı yönetim kurulu üyeliği, Ak-Sek Vakfı, İnsan Hakları Komisyon Üyeliği, İlçe cezaevleri izleme ve denetleme komisyonu üyeliği gibi birçok Sivil Toplum Kuruluşlarında görev aldı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2014, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER