google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Türkmenistan'ın Cumhurbaşkanı Bilkent Cyberpark Hakkında Bilgi Aldı

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhammedov 4 Haziran 2014 tarihinde Bilkent Cyberpark’ı ziyaret etti.

Türkmenistan'ın Cumhurbaşkanı Bilkent Cyberpark Hakkında Bilgi Aldı

İlk Teknoparklarını bu ay içerisinde açmayı planladığını anlatan BerdiMuhammedov, Cyperpark hakkında bilgi aldı. Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Doğramacı ve Cyberpark Genel Müdürü Canan Çakmakcı tarafından ağırlanan Berdimuhammedov, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki üst düzey yetkililerden oluşan heyet Sn. Çakmakcı tarafından yapılan sunum ile bilgilendirildi. Sunum esnasında Cyberpark’ın hedefleri ile birlikte 220’yi aşkın firma tarafından yürütülen katma değerli projeler hakkında da bilgilendirme yapıldı.

Ziyaret esnasında; iki ülke arasında uzun zamandır birçok alanda işbirliği yapıldığına dikkat çeken Berdimuhammedov, bu iş birliğinin bu alanda da devam edeceğini umduğunu belirtti.   

Ziyaretin ikinci kısmında ise heyet; Bilkent Üniversitesi bünyesinde yer alan ve nanoteknoloji araştırmalarında Türkiye’nin önde gelen araştırma merkezlerinden UNAM (Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi)’ı ziyaret etti. Merkezi gezen heyet laboratuvar ortamında yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek UNAM Direktör’ü Mehmet Bayındır tarafından bilgilendirildi.

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi 4. Zirvesi’ne katılmak üzere Türkiye'ye gelen Berdimuhammedov’un Bilkent Cyberpark ve UNAM ziyaretlerinin ardından Zirve’nin gerçekleşeceği Bodrum’a geçmesi bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2014, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER