google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1258

Sanko Okulları’nda Öğrenciler Soma İçin Bir Araya Geldi

Özel Sanko Okulları İkinci Sanat Şenliği’nde, “Madenciler” teması ile Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri adına etkinlikler düzenlendi.

Sanko Okulları’nda Öğrenciler Soma İçin Bir Araya Geldi

Anasınıflarından liseye kadar bütün kademelerden öğrenciler, okul bahçesinde bir maden işçisinin ışıklı baretiyle yapılmış parçalardan oluşan siluetini, kil tekniğini kullanarak oluşturdu. Öğrenciler, grup halinde masalarda hazırladıkları düzenekle killerden oluşan parçaları tamamlayarak siluete şekil verdi.

 Maden ocağının maketinin de kil kullanarak yapıldığı etkinlikte, öğrenciler ağaca Soma’da hayatını kaybedenlere temenni ve duygularını ifade ettikleri siyah kurdeleli mektuplar astı. Bir grup öğrenci de pastel boyalarla yaptıkları resimleri ve kolaj çalışmalarını sergiledi.

 Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, öğrencilerine gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ederek, ‘’Öğrencilerimizin sanat kulüplerinde müzik, resim, tiyatro, drama alanlarındaki hünerlerini ve çalışmalarını paylaşmaları, yaratıcı çalışmalar yapabilmelerine fırsat yaratan bir platform oluşturmak amacıyla ikincisini düzenlediğimiz şenliğin temasını bu yıl Soma’daki elim olay nedeniyle maden işçilerine adadık. Her yaş grubundan öğrencimizin hep birlikte yaptıkları çalışmalarla sergiledikleri duyarlılık için onlara teşekkür ediyorum” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER