google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Sanko Okulları Öğrencilerine İki Ödül Daha

Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri Uluslararası MEDMUNTR2016 (Mediterranean Model United Nations – Akdeniz Modeli Birleşmiş Milletler) Konferansı’ndan iki ödülle döndü.

Sanko Okulları Öğrencilerine İki Ödül Daha
Antalya’da düzenlenen ve “FIFA”, “SOCHUM”, “MARVEL” ve “NATO” komitelerinden oluşan MEDMUNTR2016 Konferansı’na Türkiye ve yurtdışından seçkin üniversiteler ve liseler katıldı. 

Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinden Zeynep Simgül Büyükbeşe NATO Komitesinde İtalya’yı temsil ederek, gündemdeki Suriye sorunlarına İtalya’nın bakış açısıyla çözüm önerileri sundu. Üniversite öğrencilerinin de yer aldığı NATO Komitesinden Zeynep Simgül Büyükbeşe “Special Mention/Honorable Mention” Özel Ödül ve Seçkin Delege ödülünü kazandı.MARVEL Komitesinde ise öğrenciler sanal dünya karakterlerini temsil ederek sanal dünyanın sorunlarını tartıştı. Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinden Burcu Erkılıç “Thor Girl” karekterini, Başak Umay Kuday “Deadpool” karakterini ve Çağnur Kutsal ise “Ironman” karakterini temsil etti. Çağnur Kutsal “Outstanding Delegate Award” Seçkin Delege ödülüne değere görüldü.Özel Sanko Okulları Yabancı Diller Direktörü Sultan Ulu, yabancı dil eğitimine çok önem verdiklerini belirterek “Okulumuzda İngilizce, Almanca ve İspanyolca dil eğitimi veriyoruz. İngilizce dil eğitimizde hızlı bir ivme sergiliyoruz ve Uluslararası MEDMUNTR2016 Konferansı’ndan iki ödülle dönmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1319

banner1318