google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Sabancı Üniversitesi Yaz Okullarının İlk Dönemine 34 İlden ve 10 Ülkeden 667 Öğrenci Katıldı

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu kapsamında düzenlenen; Lise Yaz Okulu, İngilizce Yaz Okulu, Teknoloji ve Tasarım Kampı ile Uygulamalı Nanoteknoloji Kampı’nın ilk dönemi tamamlandı.

Sabancı Üniversitesi Yaz Okullarının İlk Dönemine 34 İlden ve 10 Ülkeden 667 Öğrenci Katıldı

Sabancı Üniversitesi tarafından düzenlenen yaz okullarına bu yıl; Adana, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Zonguldak olmak üzere 34 ilden ve Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, İsveç, İtalya, Kanada,  Özbekistan, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan ve Tayland olmak üzere 10 ülkeden toplam 667 öğrenci katıldı.

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu

Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu, katılımcıların çok kültürlü bir ortamda üniversite hayatı deneyimi kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. 2011 yılından beri sürdürülen programa altı binden fazla öğrenci katıldı. İki haftalık üç dönem halinde düzenlenen Lise Yaz Okulu’nda öğrenciler, doğa bilimleri ve mühendislik, sosyal bilimler, sanat, yönetim, başarı ve meslek dahil olmak üzere 70’den fazla üniversite dersi arasından seçim yapabiliyorlar. Ders dışı spor, sanat, kültür ve eğlence etkinlikleriyle zenginleştirilen programda öğrenciler, ufuklarını genişletme şansı da yakalıyorlar.

Sabancı Üniversitesi İngilizce Yaz Okulu

Eğlenceli aktivitelerle zenginleştirilmiş dil okulu olan Sabancı Üniversitesi İngilizce Yaz Okulu, 13-16 yaş grubu öğrencilerin İngilizce becerilerini geliştirebileceği bir ortam sunuyor. Aktivitelerle birlikte ikişer haftalık üç dönem halinde düzenlenen yatılı programda öğrenciler, yoğun İngilizce eğitiminin yanı sıra anadili İngilizce olan seçkin mentör ekip ile tüm gün özel tasarlanmış etkinliklerde İngilizce pratiği yapma fırsatı yakalıyorlar. Derslerin Sabancı Üniversitesi Diller Okulu Öğretim Görevlileri tarafından verildiği İngilizce Yaz Okulu’nda, IB programlarına uygun ileri seviyede (CEFR standardı C1-C2) sınıflar da bulunuyor.

Sabancı Üniversitesi Uygulamalı Nanoteknoloji Kampı

Bilime ve laboratuar çalışmalarına meraklı lise öğrencilerine uygun iki haftalık bir yaz okulu olan Sabancı Üniversitesi Uygulamalı Nanoteknoloji Kampı; nanoteknolojiyle ilgili günce gelişmeler ve uygulamalar hakkında bir farkındalık yaratmayı ve geleceteki meslek seçimlerinde yönlendirici olmayı hedefliyor. Program Sabancı Üniversitesi'nin diğer yaz okulu programınan yoğun laboratuar uygulamaları ile farklılaşıyor. Öğrencilere teorik bilgilendirmeden sonra düzenli bir şekilde sunulacak olan laboratuvar uygulamaları 'yaparak öğrenmek' için harika bir fırsat sunuyor. Uygulamalı bilime meraklı öğrenciler, Sabancı Üniversitesi kampüsünde dolu dolu geçirecekleri iki hafta ile üniversite yaşamı hakkında deneyim sahibi oluyorlar.

Programdaki tüm dersler ve laboratuvar uygulamaları, Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi SUNUM'da yapılacak. İkişer haftalık iki dönemden oluşan programda, derslerin dışında, hafta sonu şehir gezileri, spor, sanat ve kültürel etkinlikler yer alıyor.

Sabancı Üniversitesi Teknoloji ve Tasarım Kampı

Sabancı Üniversitesi Teknolojik ve Tasarım Kampı, lise öğrencilerine günümüzün en üst seviye donanım ve yazılımları kullanacakları, açık kaynak kodlu sistemler ile tanışacakları, Collaboration Space (Yaratım atölyesi) imkanlarıyla yaratıcılıklarını ve becerilerini geliştirecekleri, eğlenceli aktivitelerle zenginleştirilmiş bir teknoloji kampı deneyimini sunuyor. Aktivitelerle birlikte ikişer haftalık iki dönem halinde düzenlenen yatılı öğrenciler kendi robotlarını ve kendi bilgisayarlarını yapacaklar. Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından hazırlanan program süresince her iki öğrenciye bir danışman yol gösteriyor.

Tüm öğrenciler program süresince üniversitenin Collaboration Space (yaratım atölyesi), bilgi merkezi, spor salonu gibi kampüs imkanlarından ücretsiz yararlanabiliyorlar.

Bilgi için liseyazokulu.sabanciuniv.edu adresini ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER