banner1177

Kahramanmaraş'a Teknoloji Lisesi Açılıyor

Kahramanmaraş’ın ilk ve tek teknoloji lisesi, Kahramanmaraş Teknokent Koleji 2019-2020 eğitim öğretim yılı için öğrenci alımına başlayacak.

Kahramanmaraş'a  Teknoloji Lisesi  Açılıyor

Kahramanmaraş Teknoloji Lisesi’nde Elektrik, Elektronik, Tarım, Yenilenebilir enerji Teknolojileri, alanlarında bölgedeki eğitime ciddi bir katkı sağlaması öngörülüyor.

Kahramanmaraş Teknokent Koleji Kurucularından Murat Gemci, eğitimin en büyük yatırım olduğunu vurgulayarak, eğitim olanaklarını artırmanın Kahramanmaraş'ın kalkınmasında ciddi bir fark yaratacağını dile getirdi.

12 dönüm arsa üzerine 3500 m2 kapalı alanı bulunan Teknokent Koleji’nde, 24 derslik, 8 adet laboratuvar ayrıca bilgisayar laboratuvarı, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarı bulunmakta.

2019-2020 eğitim öğretim yılında öğrenci alımına başlayacaklarını söyleyen Murat Gemci, “nitelikli eğitim anlayışıyla 1.000 öğrenciye eğitim verme hedefiyle yola çıkan Teknokent Koleji eğitim programının ana amacını özellikle elektrik, elektronik, tarım, yenilenebilir enerji teknolojileri ile yenilikçi bir eğitim anlayışından hareketle öğrencilerin sadece üniversite sınavına değil, üniversite ve iş hayatına hazır olmalarını sağlayacak gerekli altyapı ile lise eğitimini tamamlamalarını hedeflemekteyiz” şeklinde konuştu.

Teknokent Koleji ile ilgili merak edilenleri cevaplayan Murat Gemci  şunları söyledi:

Teknokent Kolejine 2018-2019 döneminde sınırlı sayıda olmak üzere Lise 1. ve Lise 2. sınıf düzeylerinde öğrenci kabul edilmesi planlanmaktayız.

Teknokent Kolejinin Yenilenebilir Enerji Kaynakları Teknolojisi alanı Güneş Enerji Sistemleri dalı, Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı Pano Montörlüğü dalı, Tarım Teknolojileri alanı Bahçe Bitkileri dalında eğitim vermesi ve ayrıcaTeknokent Kolejinde öğrencilerin Lise 1. sınıftan itibaren müfredata uygun derslerinin yanında üniversite sınavlarına hazırlık eğitimine tabi tutulması planlanmaktadır dedi.

Teknokent Koleji ile ilgili diğer merak edilenleri ise yine Kahramanmaraş Teknokent Koleji kurucularından  Fahri Kılınç yanıtladı.

EUROPASS Belgesine ayrıca Anadolu lisesi diploması  ve Türkiye'nin her yerinde iş yeri açma belgesi alabileceklerini belirten Kılınç; Türkiyedeki teknoloji fakültelerinin kontenjanının yüzde atmışı bu okullardan mezun olanlara ayrılmıştır. Öğrenciler, üniversitelerin kendi alanlarına uygun Mühendislik Fakültelerini tercih edebilirler.

Teknokent Koleji diploması ile birlikte kendi alanında Ustalık Belgesi ve İşyeri Açma Belgesi alır. Kendi işyerini açabilir. Ya da teknik eleman sıfatı ile özel işletmelerde ve lise KPSS sınavındaki başarısına göre devlet memurluğunda işe girebilir dedi. Kahramanmaraş Teknokent koleji kurucuları Kılınç  ve Gemci geleceğin mühendisleri Kahramanmaraş'tan yetişecek dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER