google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1258

İmam Hatipliler Pilav Gününde Buluştu

Kur’an-ı Kerim'i güzel okuma Türkiye ikincisi Mustafa Avni Çelik'in okuduğu Kur’an tilaveti dinleyenleri mest etti.

İmam Hatipliler Pilav Gününde Buluştu

Dönmez; “İmam Hatipler Dirilişin temel taşıdır”

Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi mezunları okul bahçesinde düzenlenen pilav gününde bir araya geldi.

Program, Kur’an-ı Kerim'i güzel okuma Türkiye ikincisi Mustafa Avni Çelik'in okuduğu Kur' an tilavetiyle başladı. Okulun mehteran takımı söylediği çeşitli marşlarla misafirlere çoşku dolu anlar yaşattı. Daha sonra pilav ikramında bulunuldu.

Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (KAMİMDER) Başkanı Yunus Doğru, yaptığı konuşmada, asırlarca dünya milletleri arasında itibarlı ve güçlü bir millet olarak yaşamanın, milli ve manevi değerlerin üstünlüğüne bağlı olduğunu belirtti.

Doğru, söz konusu değerlerin kazandırdığı, dünya görüşü, insanlara karşı sevgi, saygı, aile, komşu, devlet ve Allah'a karşı vazifelere gibi üstün hayat telakkilerin yeni yetişen nesillere kazandırılması gerektiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bir milletin sahip olduğu değerler ne kadar yüce olursa olsun, hatta yetişkin nesiller bu değerlere ne kadar bağlı bulunursa bulunsun, yetişmekte olan nesillere bunları kazandıramazsak, geleceğimizi teminat altına alamayız. Bir ailenin en büyüm teminatı iyi yetişmiş bir evlat olduğu gibi, milletinde en büyük teminatı iyi yetişmiş gençliktir.  Bunun için her türlü fedakârlığı bütün maddi ve manevi gücümüzü kullanmayı en büyük vazife kabul etmeliyiz."

Programda büyük emeği olan 12Şubat belediye başkanı Hanefi Mahçiçekte bir konuşma yaptı. Başkan Mahçiçek konuşmasında İmam hatiplerin bir zamanlar önünün kesildiğini ama başbakan tarafından bu durumun giderildiğini belirtti. Başkan Hanefi Mahçiçek kendisinin de İmam hatipli olduğunun altını çizdi ve “gurur duyuyorum.”dedi.

Kahramanmaraş Erkek İmam hatip Lisesi Müdürü Yusuf Dönmezde yaptığı selamlama konuşmasında; “İmam hatip Liseleri Türkiye de ayrıcalıklı okullundandır. İyi ki bu okullar var. Çünkü İmam Hatipler bu Ülkenin Ruhudur. Peygamberimiz diyor ya; “ Ben Ümmetimin şirke gitmesinden korkmuyorum. Ama öyle bir zaman gelecek ki tamamen dünyevileşecekler.” İşte Dünyevileşmenin önüne engel olan bu okullardır. Dirilişin temel taşlarıdır imam hatip liseleri. Yeniden diriliş için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Bu organizasyonda emeği geçenlere yürekten teşekkür etmemiz gerekir.”

Kamimder yönetimi adına Dr. İrfan Karatutlu, 12 Şubat belediye başkanı Hanefi Mahçiçek’e plaket sundu. Program, Hüseyin Bahar hocanın güzel duasıyla son buldu. Duada, Soma maden şehitleri, Bosna Hersekte sel felaketine maruz kalanlar da unutulmadı.

Programa, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Sıtkı Güvenç ve Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, KSÜ Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gül, Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammet Gevher, Gazi Antep İl Müftüsü Ahmet Çelik, Kayseri İl Müftüsü Ali Maraşlığil ve  İmam hatip mezunları  katıldı.Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER