google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Ilıca Onikişubat İHO Öğrenci Kaydına Başladı

Onikişubat Belediyesi tarafından yaptırılan Ilıca Onikişubat İmam Hatip Ortaokulu öğrenci kayıt ve kabulüne başladı.

Ilıca Onikişubat İHO Öğrenci Kaydına Başladı
Ilıca’da imam hatipliler 2016-2017 öğretim yılında ders başı yapacak. Onikişubat Belediyesi tarafından Ilıca’ya yaptırılan Ilıca Onikişubat İmam Hatip Ortaokulu öğrenci kabulüne başladı. 17 Mayıs 2015 tarihinde temeli atılarak yapımına başlanan 12 derslikli imam hatip ortaokulunun inşaat aşaması ve çevre düzenlemesi tamamlandı. Okulda engelli asansörü ve toplantı salonu dahil bir çok gereksinimi karşılayacak kullanım alanları bulunuyor. Aynı projenin devamı olan 70 kişilik öğrenci yurdunun inşaatı ise devam ediyor.

Okul, 2016-2017 öğretim yılına beşinci sınıflarla başlayacak. Kurucu Müdür olarak Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’ndan buraya ataması yapılan İbrahim Karalar öğrenci kayıtlarının başladığını belirtti.

Onikişubat Belediyesi’nin eğitim yatırımları arasında yer alan ve pilot bölge olarak seçilen Ilıca Onikişbat İmam Hatip Ortaokulu’nun temeli 17 Mayıs 2015 Yılı’nda zamanın Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in de katıldığı törenle atılmıştı. Okul ve yurt inşaatının arsaları ise Ilıcalı hayırseverler tarafından hibe edilmişti.
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER